ESKİŞEHİR ŞEHİR TİYATROLARI İLE DEVLET TİYATROSU İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

Posted By on 22/12/2010

Devlet Tiyatrosu Genel Müdürlüğü ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları arasında, şehir tiyatrolarının kuruluşunun 10. yıldönümü nedeniyle işbirliği protokolü imzalandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları?nın gerek kurumsal gerek sanatsal açıdan gelişimine büyük katkı sağlayacak olan protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile Devlet Tiyatrosu Genel Müdürü Lemi Bilgin tarafından Büyükşehir Belediyesi?nde imzalandı.

İki kurum oyunlarının karşılıklı sahnelerini paylaşmak ve turne gerçekleştirmek esasını içeren protokole göre, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları kendi repertuarındaki oyunlarını başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Devlet Tiyatrosu’nun birçok bölge sahnelerinde konuk olarak sahneleyecek, aynı şekilde Devlet Tiyatroları’nın oyunları da Eskişehir Tiyatroları sahnelerinde konuk olarak perde açacak.

Protokol imza töreni sonrası açıklama yapan Başkan Büyükerşen, imzalanan protokolün Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları?nın yurt çapında tanıtımına ve gelişimine büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, ?Tiyatromuz Eskişehirliler’in ilgi ve desteğiyle 10. yaşına merhaba dedi. 10 yılda her yönüyle çok hızlı bir gelişme gösteren Şehir Tiyatroları artık ülke çapında bir marka olma sürecine giriyor. Devlet Tiyatroları ile imzaladığımız protokol bizlere çok büyük katkılar sağlayacaktır.Devlet Tiyatrosu Genel Müdürü Sayın Lemi Bilgin?e de tüm Eskişehirli sanatseverler adına teşekkür ediyorum? dedi.

%d blogcu bunu beğendi: