Edirne’nin Keşan İlçesi’nin bir caddesinde belediye ekiplerinde ağaçların kesilmesi, halkın ve siyasi partilerin tepkisiyle karşılandı.

Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince aralarında 30 – 40 yıllık ağaçların da olduğu belirtilen Kurtuluş Caddesi’ndeki bazı ağaçların kesilmesi üzerine vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. Ağaçların kesilmesine AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık ve Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan da tepki gösterdi.

Belediye Başkanı Özcan: “Haberim yok”

Ağaç kesiminden haberi olmadığını ifade eden Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Özcan da “Yıllardır gözüm gibi bakıyorum, yetiştirmeye çalıştım. Hatta cadde üzerindeki yürüyüşlerimizde o çınarların 14 senede ne hale geldiklerini gördükçe, insan seviniyor. Kendi çocuğumuza bakar gibi bakıyoruz. Birimimizin yaptığı bir hatadır. ‘Haberim yok’ bahanesi belediyeyi haklı çıkarmaz. Hatalılar, binlerce ağaç ektik ama 5 tanesini kesmişler, diğerlerini başka yere dikmişler. Toplamda kaldırılan 13 ağaç, 5 tanesini de kesmişler.” dedi. Özcan, ağaçları kesen birime, kesilen ağaç başına 10 ağaç dikme cezası vereceğini kaydetti.

Bir Cevap Yazın