Bursa metrosunda kadınlara öncelik tanınacak vagon uygulamasına geçiliyor. Bursa’da kent içi ulaşımında kullanılan hafif raylı sistemde (Bursaray) kadınlara öncelik tanınacak vagon uygulaması başlatılıyor.Konuya ilişkin “Bayan yolcularımıza öncelikli vagon” ibaresi bulunan ilk uyarı yazısı, Bursaray Otosansit istasyonuna konuldu.

ERKEKLER DE BİNEBİLECEK ANCAK ÖNCELİK KADINLARDA

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Toplu Ulaşım Şirketi olan Burulaş’ın yetkilileri, vatandaşlardan büyükşehir belediyesine gelen talep üzerine uygulamaya başlanacağını 00004belirterek, en son vagonda kadınlara öncelik tanınacağını, ancak erkeklerin de bu vagonlarda seyahat edebileceklerini açıkladı. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde 40 istasyona uyarı yazıları konulacağı kaydedildi.

KADIN MİLLETVEKİLİNDEN TEPKİ

İlk yazının konulduğu Otosansit istasyonunda bir açıklama yaparak bunu da cep telefonuyla sosyal medya hesabından canlı yayınlayan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, uygulamaya tepki gösterdi. Bunun bir deneme ve başlangıç olduğunu savunan Kayışoğlu, “Kadınları toplumsal hayatın dışına iterek kadınların sorunlarını çözemezsiniz.” dedi.

Bir Cevap Yazın