Buca’daki 13 mahallenin muhtarıyla bir araya gelen Başkan Aziz Kocaoğlu, “Yeni bağlanan bölgelerin alt yapı sıkıntısını gidermek için Bayındır ve Bergama’da iki yeni şantiye kurduk. Merkezdeki asfalt tesisimizin kapasitesini de artırdık. Böylelikle yılbaşından itibaren mahallelerimizin asfalt, parke ihtiyaçlarını günlük olarak karşılayabileceğiz. 2017’ye hızlı gireceğiz” dedi.

Buca Muhtarlar Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Dernek Başkanı Eşfak Yurdanur, Buca’ya yaptığı yatırımlardan ötürü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ederek, “Ülkemiz kötü günlerden geçiyor. El ele, gönül gönül gönüle vererek bugünleri aşacağız. Pek çok badire atlatılan süreçte muhtarlık sistemi 187 yıldır varlığını korumuş. Bizler devletin birer temsilcisi olarak sizlerle görev yapmaktan çok mutluyuz” diye konuştu.

Adatepe, Vali Rahmi Bey, Yıldız, Menderes, Çamlık, Kaynaklar, Yaylacık, Çamlıkule, İzkent, Atatürk, Yiğitler, Murathan ve Karanfil mahallerinin muhtarlarının bir araya gelerek kurduğu Buca Muhtarlar Derneği’nin üyeleri, ziyarette mahalleleri ile ilgili sıkıntıları ve talepleri de dile getirdi. Muhtarları tek tek dinleyerek yanıt veren ve notlar alan Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne 19 ilçenin daha bağlandığını ve sınırların 12 kat büyüdüğünü hatırlatarak, “Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan yerleşim yerlerinin ciddi alt yapı sıkıntısı vardı. Bu bölgelerde yatırımlarımızı yoğunlaştırdık. Bayındır ve Bergama’da iki yeni şantiye kurduk. Merkezdeki asfalt tesisimizin kapasitesini artırdık. Böylelikle yılbaşından itibaren mahallelerimizin asfalt, parke ihtiyaçlarını günlük olarak karşılayabileceğiz. Merkez dışında kalan 19 ilçemizin 17’sinde yerel hizmetler birimi oluşturduk. 2 ilçemizde de yakında devreye girecek. Böylelikle biz de metropol alanda kalan 11 ilçemizde, eskisi gibi yoğun ve hızlı bir şekilde ihtiyaçları gidereceğiz. 2017’ye hızlı gireceğiz” dedi.
s352524

Yiğitler Mahalle Muhtarı Mehmet Nadas, Buca’ya yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Kocaoğlu’na teşekkür ederek plaket verdi. Başkan Kocaoğlu’nun 397 yılla yargılandığı, 2011 yılından beri süren “Büyükşehir Davası”na da değinen Nadas, “Sizi tanıyoruz, seviyoruz. Bu davanın biran önce beratla sonuçlanmasını istiyoruz” dedi. Dernek üyeleri, ziyaretin ardından, muhtarlık binalarına asmak üzere Başkan Kocaoğlu ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kanal İstanbul Projesi'nde güzergah belli oldu