2020 DENİZLİ YILI ilan edildi 1

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “2020 Denizli Yılı” projesini resmi olarak ilan etti. Denizli’nin plaka kodu olan 20’nin 2020’de yan yana geldiğini vurgulayan Zolan, “Şehrimizin güzelliklerini ülkemize ve tüm dünyaya anlatacağız” dedi. 

Denizli’nin plaka kodu 20’nin yan yana geldiği 2020 yılını Denizli’nin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin ulusal ve uluslararası gündeme bir kez daha taşınması için bulunmaz bir fırsat olarak gören Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “2020 Denizli Yılı” projesini resmi olarak ilan etti. Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlığında toplandı. Toplantıda Başkan Osman Zolan’ın, 2020’nin Denizli yılı olması hakkında Meclis’e verdiği önergesi görüşüldü.

“Denizli, zengin ve tarihi derinliklere sahip”

Başkan Zolan, mecliste yaptığı konuşmada, Denizli’nin turizm, tarım ve sanayi anlamında zengin ve tarihi derinlikleri olan bir şehir olduğunu belirterek, “Denizli’miz ile ne kadar gurur duysak azdır” dedi. Denizli’nin plaka kodu olan 20’nin 2020’de yan yana geldiğini ifade eden Başkan Zolan, 2020 yılında böyle bir tevafuk oluştuğunu, bununla birlikte kendilerinin ve tüm kamuoyunun bu senenin Denizli yılı olması noktasında yoğun bir talebi bulunduğunu söyledi.

“Şehrimizin güzelliklerini tüm dünyaya anlatacağız”

Başkan Zolan, Denizli’nin güzelliğini, zenginliğini ve tüm değerlerini farklı noktalarda daha çok insana ulaştırmak ve paylaşmak için 2020 yılının vesile olacağını vurguladı. Başkan Zolan, “Denizli’miz zaten tanınan bir şehir ama daha iyi bilinmesi ve değişik alanlarda tanıtımı noktasında birlikte gayret edeceğiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızla, bakanlarımızla, valiliğimizle, tüm belediyelerimiz ve kamu kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, derneklerimizle, Denizli sevdası olan ve Denizli ortak paydasında buluşmak isteyen herkesle bir araya gelip şehrimizin bu güzelliklerini ülkemize ve tüm dünyaya anlatacağız” ifadelerini kullandı.

İnceleyin:  “Zamana verdiğimiz değer, başarı veya başarısızlığımızı belirler”

Logoyu vatandaşlar belirleyecek

Başkan Zolan, “2020’yi güzel bir şekilde hissetmek, şehrimizi etkili bir şekilde tanıtmak istiyoruz. Bundan hem ekonomik hem de tanıtım anlamında artıyla çıkmak istiyoruz. 2020 yılı Denizli’mize ve tüm ülkemize güzellikler getirsin” dedi. Proje için logo çalışması başlatacaklarını işaret eden Zolan, “2020 Denizli Yılı logosunu vatandaşlarımız internet aracılığı ile belirleyecek” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından oylamaya geçildi. Gündemin 41. maddesinde bulunan Başkan Zolan’ın önergesi oy birliği ile kabul edildi.

2020 DENİZLİ YILI ilan edildi 3

Facebook Yorumları