Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel

Tekirdağ’ın Ergene Belediyesi ve Trakya Çevre Gönüllüleri Derneği ortaklaşa çevre temizliği programı düzenledi. İlçenin mesire yerlerinden biri olan Kirazdere mevkiinde bir araya gelen gönüllüler ve Belediye Başkanı Rasim Yüksel alandaki çöpleri topladı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız, Trakya Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Doğan Durmaz, dernek yöneticileri ve gönüllülerle bir araya gelerek alanda temizlik yaptı. Kirazdere mevkiinin Çorlu ve Ergene sakinleri tarafından kullanılan güzel ve nezih bir mesire alanı olduğunu kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel eldivenlerini giydi, eline çöp poşeti alarak çöpleri tek tek topladı.

Alanı kullanan herkesin bölgeyi bulduğu gibi temiz bırakması gerektiğini kaydeden Başkan Yüksel, “Alanı kullananlar çöplerini nasıl olsa belediye toplar diyerek piknik yaptığı alanda bırakıyor. Bizim isteğimiz vatandaşlarımızın alanları buldukları şekliyle bırakmalarıdır. Burasını temiz bıraktıkları zaman yarın öbür gün yine gelecekler kendileri kullanacaklar. Bunu göz önünde bulundurarak hareket etsinler” dedi.

Farkındalık oluşturma adına etkinliği tertiplediklerini de kaydeden Başkan Yüksel, “Biz Ergene Belediyesi olarak çöpleri her zaman topluyoruz ve toplamaya da devam edeceğiz. Vatandaşların da duyarlı olmasını ve piknik alanlarına çöplerini gelişigüzel atmamasını istiyoruz. Çevre bizim geleceğimiz. Bu çevreyi bu güzellikleri çocuklarımıza miras olarak bırakacağız” diye konuştu.

Facebook Yorumları