Karabük Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından hizmet için eğitim organizasyonu kapsamında belediyede görev yapan personellere seminer verildi. “Stres ve Öfkeyle Baş Etme Yöntemleri” konulu bu seminer personellerin işlerini çok daha rahat yapabilmesi için düzenlendi.

Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Zengin’in konuşmacı olarak yer aldığı seminer, Karabük Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Ayrıca belediye personelleri için düzenlenen seminerde belediye birim amirleri ve müdürleri de bulunuyordu.

Stres İle Başa Çıkma Konusunda Doç. Dr. Oğuzhan Zengin Konuştu

Stres ve Öfke İle Başa Çıkma Doç. Dr. Oğuzhan Zengin
Stres ve Öfke İle Başa Çıkma Doç. Dr. Oğuzhan Zengin

Söz konusu seminerde günlük hayatlarımızda yaşadığımız stres durumlarından nasıl kurtulabileceğimiz anlatıldı. Stresin yok edilemeyeceğini ama baş edilebileceğini söyleyen Doç. Dr. Oğuzhan Zengin önemli konuşmalarda bulundu. Zengin’in konuşması şu şekildeydi:

“İnsanoğlu hayatta her türlü zorluk ile karşılaşabiliyor. Kontrolü kaybetmeyerek risklerden kurtulmak ve kaliteli yaşamak için önce kendi psikolojimizi bilmemiz gerekiyor. Bununla birlikte öfkemizi kontrol etmeyi öğrenerek, yıkıcı sonuçlardan kurtulabiliriz”

Düşüncelerimiz Çok Önemli

Olaylara yaklaştığımız tavrın ve düşüncelerimizin çok önemli olduğuna değinen Zengin, stresin en çok sorunları ertelemekten kaynaklandığını belirtti. Bu noktada personellere hiçbir sorundan ve sıkıntıdan kaçmamaları gerektiği anlatıldı. Küçücük bir stresin tüm günü etkileyebileceği ve kişiye psikolojik olarak zarar verebileceği de söylendi.

Onlarca kişinin keyif alarak katıldığı seminer yaklaşık 2 saat sürdü. Sonrasında seminer arkasında sıcak bir ortam ve güzel fotoğraflar bıraktı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin’den Engelsiz Mesleki Eğitim Merkezi müjdesi