Mustafa Dündar

 “Ustalığımız işimizde, sevdamız Osmangazi’de…”

Gümülcine’de doğdu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun. 

2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Bursa Osmangazi Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babası.

İngilizce ve Yunanca biliyor.

“Herkesin hayatına dokunan projelerle ilçemize ve şehrimize değer kazandırıyoruz” sözleriyle seçim kampanyası vaatlerini dile getiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, aynı göreve bir kez daha aday. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Osmangazi Belediye Başkanı seçilen Dündar, 2019 seçimlerini kazanırsa turizmden kentsel dönüşüme, ekolojik yaşamdan spora pek çok projeyi gerçekleştirmeyi planlıyor.

“Osmangazi Meydanıyla, Bursa’yı gerçek meydanına kavuşturacağız”

“Bursa’nın tam merkezinde çöküntü haline gelen Santral Garaj bölgesi, şehrine vizyon katacak bir meydana dönüşecek. Gece gündüz yaşayan, hayat dolu olan ve şehrin buluşma noktası olacak bir meydan yapacağız. Şehir hayatına yön verecek Osmangazi Meydanında millet kıraathanesi, kütüphane, sergi, konferans ve tiyatro salonları, belediye hizmet birimleri bulunacak.”

“Hisar içi turizm dünyasına damgasını vuracak”

“Osmanlı’nın fethettiği eski Bursa’yı simgeleyen Hisar, gerçek dokusuna kavuşacak; tarih ve kültür turizminin en önemli noktalarından biri olacak. Müzeleri, sanat atölyeleri, butik otelleri, bahçe restoranları ve seyir terasları ile Hisar içi turizm dünyasına damgasını vuracak.”

“Arkeopark ve Filiboz Mescidi kazı çalışmaları ile Bursa’nın tarihi dokusu gün yüzüne çıkacak”

“6900 metrekare alanı kapsayan Arkeopark açık hava tarih müzesine dönüşerek turizme açılacak. Kazılarda temelleri ortaya çıkartılan Filiboz Mescidi aslına uygun inşa edilerek inanç turizmine açılacak.”

“Şehir yaşamı ile ekolojik yaşamı birleştireceğiz”

“Şehir bostanı, şehir yaşamı ile ekolejik yaşamı birleştirerek şehir tarımının aktifleştirilmesine katkı sağlayacak.”

“Kentsel dönüşümü hızlandıracağız”

“Şehircilik Akademisi, kentsel dönüşümde ekolojik planlama modeli, kentsel dönüşüm master planı ile Osmangazi Belediyesi olarak tasarım projelerine destek olacak, dönüşümü birlikte hızlandıracağız.”

“Ata sporlarını insanımızla buluşturacağız”

“Geleneksel ata sporlarımızı insanımızla buluşturmak amacıyla hayata geçirilecek projemizde; yağlı güreş, okçuluk, cirit, rahvan gibi geleneksel spor türleri yer alacak.”

“İnkaya’da Doğa Sporları Parkını kuracağız”

“İnkaya piknik alanında 450 bin metrekare alan üzerine kurulacak parkta, macera sporlarının yapılabileceği parkurlar oluşturulacak. Bisiklet parkurları, zipline, tırmanma duvarı, masal parkı, piknik alanı ile gençlerimiz adrenalin özgürlüğü kazanacak.”

“Ekolojik Yaşam Merkezinde eğitimler vereceğiz”

“Ekolojik Yaşam Merkezi ile; permakültür ve kent bahçeciliğini tanıtacak, doğal tarımla ilgili uygulamalı eğitimlerle organik gıda üretimine olanak sağlayacağız.”

 “Endemik Park ile bölgemizi doğa turizminin merkezi yapacağız”

“Endemik Park, Uludağ endemiği olarak tespit edilen 33 bitki türünün korunup yaşatılmasının yanı sıra bölgeyi doğa turizminin merkezi yapacak.”

“Millet Bahçesi, Bursa’nın yeni yaşam alanı olacak”

“Soğanlı kentsel dönüşümünün yanına kurulacak olan Millet Bahçesi, Bursa’nın yeni yaşam alanlarından biri olacak. Çocuk Dünyası, Millet Kıraathanesi, kafeterya, tematik park, yürüyüş ve bisiklet yolları, spor alanları Bursalılara nefes aldıracak.”

“Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi Türkiye’de ilk olacak”

“Büyüklüğü ve fonksiyonelliği ile Türkiye’de bir ilk olacak BAREM’de, 250 yataklı bir huzurevinin yanı sıra Alzheimer hastaları ile zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlarımıza günlük bakım ve destek hizmeti verilecek.”

“Çiftlik Park’ta çocuklarımız köy yaşamını tanıyacak”

“Çiftlik Parkında, çocuklarımız eğitmenler eşliğinde köy ve doğa yaşamını tanıma fırsatını; çilek toplayarak, domates fidesini sulayarak, meyveyi dalından kopararak bulacak.”

“Macera Parkı, gençlerimizin sosyal alan ihtiyacına cevap verecek”

“Gençlerimizin ve adrenalin tutkunlarının sosyal alan ve aktivite ihtiyacına cevap vermek için planladığımız Macera Parkı, Hamitler’de yer alacak. 49 bin 900 metrekare alana inşa edilecek parkta; adrenalin park alanı (zipline, zip coaster, pump track bisiklet parkuru, ip parkuru, tırmanma duvarı, serbest düşüş platformu, yürüyüş parkuru, spor alanları, fitness alanı, eğitici doğal çocuk oyun alanları, evcil hayvan parkı, kır kahvesi, mescid, piknik alanı ve otopark yer alacak.”