İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Beşiktaş Belediyesi’yle ilgili yürüttüğü yeni bir soruşturma kapsamında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon düzenledi. 10 araçla gelen İstanbul Emniyet Müdürülüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ekipler, belediye başkan yardımcılarının odalarında arama yapıyor. Sabah gazetesinden Erhan Öztürk’ün haberine göre Beşiktaş Belediyesi’nin Çırağan Caddesi’ndeki ek binasında da arama yapıldı. İmar, ruhsat ve zabıtanın bilgisayarlarına el konuldu.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından yardımcısı Rifat Örnek de görevinden uzaklaştırılmıştı.

Soruşturma kapsamında 17 Ocak tarihinde Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı açığa alınmıştı. 25 Ocak tarihinde de Hazinedar göreve geldiğinden beri Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapan kız kardeşi Pelin Hazinedar, son olarak bulunduğu Dış İlişkiler Müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmıştı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Operasyonla ilgili Beşiktaş Belediyesi’nden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “”Bugün sabah saatlerinde yazılı ve görsel basın organlarında Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon olduğu haberleri yer almıştır. Haberlerin devam eden soruşturma kapsamında her belediyede olabilecek rutin bir araştırma olduğu duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Facebook Yorumları