hayvan hastanesi

Bodrum’a tam donanımlı hayvan hastanesi için düğmeye basıldı. Uluslararası standartlara sahip kurulacak hastanede; onkoloji, kök hücre, tomografi, MR gibi bölümler olacak. Ayrıca pet oteli bulunacak. 

MUĞLA – Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Klinik Hizmetleri’nin projesi olan Eğitim ve Araştırma Hayvan Hastanesi projesinin tanıtımı Bodrum’da yapıldı. Bodrum Trafo Kafe’de gerçekleşen toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu üyesi Veteriner Hekim Ahmet Kurt, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Artay Yağcı, Prof. Dr. Cem Şen, Prof. Dr. Mustafa Aytaç, Prof. Dr. Aziz Bülbül ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum üyeleri katıldı.

Hayvan hastanesi uluslararası standartlarda olacak

Prof. Dr. Artay Yağcı, toplantıda yaptığı konuşmada, Milas’ta büyükbaş ağırlıklı olmak üzere hayvan hastanesi projesinin yapımına başladıklarını söyledi. Yağcı “Bodrum’da uluslararası standartlara sahip kurulacak bir hayvan hastanesinin Bodrum’a yakışacağını düşünüyoruz. Donanımlı bir hastane olacak. İçinde onkoloji, kök hücre, tomografi, MR, göz hastanesi ile fizik tedavi merkezi olan bir kurum olacak. Ayrıca buradaki veteriner arkadaşlarımızın da faydalanacağı bir yer olacağını düşünüyoruz. Pet otelinin de olacağı bu merkezde, kedi, köpek ve ayrıca yaban hayvanlarının da tedavilerini yapmayı planlıyoruz. Veterinerlik kliniğimiz ile birlikte yürüteceğimiz bu çalışmalarda Belediye Başkanımız Ahmet Aras’tan destek istiyoruz” dedi.

Gerekli çalışmalar için komisyon kurulacak

Başkan Aras, proje üzerindeki gerekli çalışmalar için bir komisyon kurulmasını istedi. Akademik bir birim olan eğitim ve araştırma hayvan hastanesinin projesi üzerinden, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile Bodrum Belediyesi arasında bir protokol yapılması da görüşüldü.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Nevşehir'in 2020 yılı projeleri açıklandı