Erengül Bilenser Güzel bir Türkiye
Erengül Bilenser - E'pr Yerel Yönetim Ajansı Kurucusu

Bazen sadece tek bir şeyi düşünür insan. Etrafında başka şeyler olur, gündemler değişir, kar yağar, güneş açar, zaman değişir, herkes bambaşka şeyler konuşur ama siz aklınızdakinden başka bir şeyi duymaz, görmezsiniz. Tek bir şeye odaklanmışsınızdır, nereye gitseniz o da sizinledir, kendi kendinize onunla ilgili konuşurken bulursunuz kendinizi, heyecanınız her geçen an artar ve artık tek beklediğiniz o büyük günün gelmesidir. EPR Yerel Yönetim Ajansı’nın kurulduğu, Özelkalem Dergisi’nin ilk sayısının yayımlandığı, Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni’nin 8 yıl önce ilk kez düzenlendiği, Özelkalem.TV’nin ilk yayını yaptığı günler için de aynı böyle sonsuz bir heyecan içindeydik. Başka bir şey düşünemiyorduk ama bu biraz daha farklı.

Bu bizim hayalimiz. Bu EPR’nin var olma nedeni. Bu şimdiye dek yaptıklarımızın tümünün bir sonucu, hedefi, kalp çarpıntısı. Bu, bizim kadar herkesin inanmasını istediğimiz, ilk adımın atılacağı günü sabırsızlıkla beklediğimiz, gerçekleşmesi için incelikleri inceliklere eklediğimiz bir hayal. Şimdi biliyoruz ki o harika adımı atabiliriz. Şimdi biliyoruz ki Türkiye’nin bu alanda müthiş işlere imza atmış akademik insanları bizimle. Biliyoruz ki bu hayali bizim kadar sıkı sıkı tutan yerel yöneticiler yanımızda. Biliyoruz ki bunun olması için elinden geleni yapacak olan markalar da en az bizim kadar heyecanlı. Güzel Bir Türkiye Projesi’nin hayal ettiğimiz kadar güzel olacağını, Türkiye’nin güzelleşmesine büyük katkı sağlayacağını, çok değerli kişilerin katılımı sayesinde bizim düşündüğümüzden de güzel sonuçlanacağını görebiliyoruz.

Çok yakında Proje’nin ayrıntılarını, gelişimini, uygulamalarını sizlerle paylaşıyor olacağız. Değerlendirme Kurulumuzla yaptığımız Güzel Bir Türkiye toplantısının haberini ise bu sayımızdan sizlere Proje hakkında önemli bir fikir veriyor olacaktır.

Ülkemizin en önemli hazinelerinden olan ancak uluslararası anlamda kendi potansiyelini yeterinde ortaya koyamadığını düşündüğümüz termal kentlerimizi ve toplu ulaşım konusunda Türkiye’nin en verimli buluşmalarından biri olan Transist’i de bu sayımıza taşıdık.

Güzel Bir Türkiye sayfalarımızda Garda Gölü ile İznik Gölü’nü karşılaştırdık, inanıyorum ki ilginizi çekecektir.

Facebook Yorumları