Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin, “Aday değilim, verilen görevi yaparım” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, telefonla tanışarak internetten sürekli görüştüğü Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde yaşayan Akın Andıç’ı ziyaret etti. Büyükerşen’i yolda görenler sevgi gösterilerinde bulunurken, kendisini Cumhurbaşkanı olarak görmek istediklerini söyledi. Tebessüm eden Büyükerşen ise “Şimdiye sürekli bana verilen görevi yaptım. Ne görev verilirse onu yaparım” dedi.

Balıkesir’e giden Büyükerşen’i gören vatandaşlar yanına gelerek sohbet etti ve fotoğraflar çektirdi. Burada vatandaşlardan Erol Özgüneş Büyükerşen’e sarılarak “Sana el kaldıran şerefsizin eli kırılsın. Sen Eskişehir’in değil, Türkiye’nin mavi boncuğusun. Eskişehir’i güzeller güzeli bir şehir yaptın. Türkiye’yi de güzelleştireceğine inanıyorum. Sizi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz. Bir de Antalya eski Belediye Başkanı.” demesi üzerine Büyükerşen “Yapmazlar” derken, Özgüneş “Yaparlar. Kemal Bey vazgeçti. ‘Ben yokum’ diyor. Başbakan olmak istiyor’ dedi. Büyükerşen “Bakalım gösterecekleri mi aday?” dedi.

Büyükerşen, daha sonra “Belediye başkanlığı görevini sürdürecek misiniz yoksa Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” şeklindeki soruya yanıt verdi. Büyükerşen, “Ben şimdiye kadar hiç aday olmadım. Bana verilen görevi yaptım. Bana ne görev verilirse onu yaparım. Aday değilim, verilen görevi yaparım” dedi.

Büyükerşen, vatandaşlarla yaptığı sohbetin ardından Kazdağları’nı gezip incelemek için yakın zamanda yeniden geleceğini söyleyerek, Balıkesir’den ayrıldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Esenler Belediyesi 45 bin konutu transfer edecek