İzmir’in Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve İstanbul’un Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz yaklaşan yerel seçimlere ilişkin belediye başkanlığı için yeniden aday olmayacaklarını açıkladı. Öz, “Bizim genel başkanımızın bir özelliği vardır. Önüne bir kasa domates koy, içinde bir tane çürük varsa onu bulup çıkarıp genel başkan yardımcısı yapıyor.” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun aday olmayacağına yönelik açıklamalarının ardından Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç de bir basın açıklaması yaptı. Bergama CHP İlçe Binası’ndaki toplantıda Gönenç, yaklaşan yerel seçimlerde aday adayı olmadığını açıkladı. Kurultay tartışmalarının yaşandığı dönemde partide değişim istediğini açıklayarak Muharrem İnce’nin yanında saf tutan Kartal Belediye Başkanı CHP’li Altınok Öz, yerel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

Mehmet Gönenç, “Bununla ilgili kararımı bir yıl önce vermiştim. Bu kararımı il ve ilçe başkanımızla, büyükşehir belediye başkanımızla ve parti genel merkezimizle paylaştım. Yerel seçimlerde aday adayı olmayacağım. Belediye başkanlığı heyecanla ve aşkla yapılacak bir iş. Belediye başkanlığı için 10 yıl ideal bir süre. Bu parti bir kez daha söylüyorum kendi dinamikleri içerisinden 2019’daki yerel seçimleri kazanacak ve yeni bir adayı çıkaracak güçtedir. Bu saatten sonrada benim ve belediye meclis üyelerimizin en büyük çabası da bizden sonra bu görevi yine Cumhuriyet Halk Parti’li başka bir belediye başkanına devretmek olacaktır” dedi.

Kurultay tartışmalarının yaşandığı dönemde partide değişim istediğini açıklayarak Muharrem İnce’nin yanında saf tutan Kartal Belediye Başkanı CHP’li Altınok Öz de, yerel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, “Bizim genel başkanımızın bir özelliği vardır. Önüne bir kasa domates koy, içinde bir tane çürük varsa onu bulup çıkarıp genel başkan yardımcısı yapıyor. Dolayısıyla o kasaya çürük domatesi koymadan seçmesini sağlamamız lazım. Bu konuda böyle düşünüyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları