Özel Kalem
CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen aday tanıtım toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu beş vaat açıkladı.

“İstanbul’un nereye gittiği belli değil.” diyerek sözlerine başlayan CHP’li İmamoğlu, ‘kent anayasası’ oluşturacağını belirtti. İstanbul’un Ankara’dan yönetilemeyeceğini savunan Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un ortak iradesinin her şeyin üstünde olması gerektiğini vurguladı. “Kentin 2050 vizyonunu belirlememiz gerekiyor.” diyen İmamoğlu ayrıca beş vaat de açıkladı.

EKREM İMAMOĞLU BEŞ VAAT AÇIKLADI

Bu vaatlerin ilkini kentin ulaşım ve trafik sorununu çözmek oluşturuyor. İkinci sırayı kent yoksulluğu ve hayat pahalılığıyla mücadele alıyor.
Üçüncüsü doğru kentsel planlama ile çevre, imar ve deprem sorunlarını çözmek. Dördüncü sırada işsizlik sorununu çözerek, ekonomik ve yaratıcı endüstriler için İstanbul’u çekim merkezine dönüştürmek var. İmamoğlu son olarak, kentin yaşam kalitesini yükselterek, kültür sanat ve spor faaliyetlerini tüm İstanbul’a yayacağını da vaatleri arasına ekledi.

Facebook Yorumları