EĞİTİMDE STANDARTLAR YÜKSELİYOR

‘100 Adımda İdeal Şehir Yıldırım’ projesi ile her 5 mahalleye 1 kreş hedefini gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 75.Yıl Mahallesi’nde yapımında sona gelinen kreş binasında incelemelerde bulundu. Toplamda bin 300 metrekarelik alanda inşa edilen üç katlı kreş binasında, 5 adet oyun ve etkinlik odası, 1 adet uyku odası, 1 adet emekleme odası, 1 adet sağlık odası, iç bahçe, oyun bahçesi ve teras yer alacak.

Yıldırımı geleceğe taşıyacak fiziki, sosyal ve kültürel projeleri teker teker hayata geçirdiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yaptığımız projelerin bir kısmı mutlaka eğitimle alakalıdır.” diye konuştu.

Yerel yönetimler olarak geleceğin teminatı olan çocukların daha iyi fiziki şartlarda eğitim görmesini arzu ettiklerini belirten Başkan Edebali, “Okullarımızın rehabilite edilmesi, eksikliklerinin tamamlanması, yeni okulların yapılması konularına çok büyük önem veriyoruz. 100 projemiz içerisinde Yıldırım’a kreş sözleri vermiştik. Şevket Yılmaz Hastanemizin içerisinde yaklaşık 2 bin metre kareye yakın bir kreşi, Millet Mahallemizde büyük bir kreşi, 75.Yıl Mahallemizde de bin 300 metrekarelik bir kreşi bu dönem hayata geçirmiş olacağız ve önümüzdeki zaman diliminde de yeni kreşlerin yapımına devam edeceğiz. Çünkü okul öncesi eğitimin çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında ne kadar önem arzettiğini çok iyi biliyoruz.”

Facebook Yorumları