Grup Biriz Karm Sergisi Kartal’da ziyarete açıldı. 16 sanatçının soyut ve natüralist eserlerini barındıran Grup Biriz Karma Sergisi’ne Kartal Belediyesi ev sahipliği yapıyor. Sergide 16 kişinin beraber yaptığı onlarca eser bulunuyor.

Grup Biriz Karma Sergisi’nde 48 Adet Eser Bulunuyor

16 sanatçının birlikte hazırladıkları ilk sergide soyut ve natüralist eserler; akrilik, kolaj, yağlı boya gibi teknikler ile oluşturulmuş. 48 eserin bulunduğu sergiye Kartallı sanatseverler de yoğun ilgi gösterdi.

Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda ziyarete açılan sergiye belediyeden pek çok önemli isim katıldı. Bu isimler Kartal Belediye Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Tozkoparan ve Adem Uçar idi. Ayrıca Grup Biziz üyeleri ve pek çok sanatsever de sergiye eşilik etti. Kartal Belediye Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu sergi açılışında konuşma yaptı. Aksu, sanatçıların desteklenmesi ve bu tarz sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapılmasının mutluluk verici olduğunu dile getirdi. Sanatçılara olan desteğin süreceğini belirten Aksu, bu desteğin Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in vizyonu doğrultusunda gerçekleşeceğini de ekledi.

Kartal Belediye Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu, konuşması sonrasında Grup Biziz üyeleri adına sanatçı Zuhal Kalafatçı’ya çiçek takdim etti. Açılış töreninin ardından Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Grup Biriz üyesi sanatçılar ile birlikte sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı. Sonrasında sanatsever grup devlet adamları fotoğraf çekindi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Konya’da ‘Tarihi Kentler Birliği’ çalıştayı yapıldı