Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler
Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler

Normal zamanlarda günde en fazla 600 çağrıya cevap verirken, pandemi sürecinde her gün 11 bin çağrıya yetişen Bursa Büyükşehir Belediyesi Alo 153 ve Beyaz Masa ekibi, koronavirüsle mücadelede aktif bir rol üstlendi.

 

BURSA – Normal zamanlarda günde en fazla 600 çağrıya cevap verirken, pandemi sürecinde günlük 11 binin üzerinde çağrıya yetişen Bursa Büyükşehir Belediyesi Alo 153 ve Beyaz Masa ekibi, korona virüsle mücadelede aktif bir rol üstlendi. Çağrı merkezi personeliyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bu zor günlerde özveriyle çalışan personelimize teşekkür ediyorum. Bu süreç Bursa’da çok iyi yönetildi” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ALO 153 personeliyle biraraya geldi
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ALO 153 ve Beyaz Masa personeliyle biraraya geldi

Pandemi sürecinde 20 kat arttı

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında tüm birimleriyle teyakkuza geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi, zor ve kritik süreçte Beyaz Masa, Alo 153 ve kurum santrali 7/24 vatandaşın yanında oldu. Pandemi süreci öncesinde 17 personelle günde en fazla 600 çağrıya cevap verilen birimlerde, bu rakam pandemi sürecinde yaklaşık 20 kat artarak 11 bin civarına ulaştı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Santral olmak üzere farklı birimlerden 100 personelin görevlendirildiği Alo 153, Beyaz Masa ve kurum santralinde bugüne kadar toplam 239 bin 313 çağrıya cevap verildi. En yoğun dönemde gelen çağrılara maksimum 2.5 dakikada cevap verilirken, Büyükşehir Belediyesi bu alanda Türkiye’deki kurumlar arasında ilk sıraya yükselme başarısı gösterdi.

Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler 2
Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler 2

“Hepimizin borcu var”

Pandemi sürecinde büyük fedakarlık gösteren ve Bursalıların taleplerine cevap verme noktasında çağrı merkezinde önemli görevler üstlenen personelle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 13-14 Mart tarihinde başlayıp 2.5 ay süren korona virüs sürecinde Türkiye’nin birçok ilklerle tanıştığını söyledi. Valilik, Büyükşehir Belediyesi, emniyet, jandarma ve diğer kurumların süreçte büyük gayret gösterdiğini aktaran Aktaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak makine, ekipman, personel, finansman gücümüz var. Biz birçok kuruma göre daha rahat hareket edebiliyoruz. Hemen bir yapılanma içine girerek kriz masası oluşturduk. Diğer birimlerden arkadaşları Alo 153 ve Beyaz Masa’da buluşturarak yapılanma içerisine girdik. Sahada erzak ve sıcak yemek dağıtımları yapıldı. Bu süreci kolaylaştırmak için hep beraber bir gayret ortaya koyduk. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Bu ülkeye, millete ve şehre hepimizin borcu var. İşimizi o yüzden hakkıyla yapmalıyız” dedi.

İnceleyin:  Kündekari sanatının usta ismi Cemal Tokgöz hayatını kaybetti
Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler 3
Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler 3

“Süreç iyi yönetildi”

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki personelin zaman içerisinde farklı birimlerde sorumluluk ve görev alabileceğini söyleyen Başkan Aktaş, tüm çalışanların farklı sorumlulukları almak için hazır olması gerektiğini dile getirdi. Zor süreci ekip olarak başarıyla atlattıklarını ifade eden Başkan Aktaş, “Ben tek başıma bir hiçim. En fazla iki kişilik çalışabilirim. Ekip uyumlu ve ahenkliyse işler daha güzel yapılıyor. Ben sürecin gayet iyi idare edildiğini biliyorum. Bu konuda gayret gösteren tüm arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ederim. Sürekli sahada olan birisiyim. İnsanlarla istişare ediyorum. Vatandaşların memnuniyetlerini çok net bir şekilde sahada gördüm” diye konuştu.

Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler 4
Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler 4

‘Yalın Belediyecilik’

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Yalın belediyecilik’ adıyla yeni bir uygulamayı başlatacağının altını çizen Aktaş, “Özel sektörde üst düzey kişilere verilen eğitimleri aynı şekilde belediye ekiplerine de vereceğiz. Merkezimize bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatandaşımızı alıyoruz. Vatandaş memnuniyetini ön planda tutan ve her geçen gün kendini yenileyen bir modelle çalışacağız. Her arkadaşımız beceri ve kabiliyeti doğrultusunda zaman içerisinde değişimlere ve dönüşümlere uğrayacaktır” dedi.

 

Facebook Yorumları