İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) binlerce izci yetiştirdiği Yaz İzci Kampı’nın ilk dönemi başladı. 9 Eylül’e kadar birer haftalık eğitimlerle 10 dönem şeklinde düzenlenecek kampta 10-15 yaş arası çocuklar izcilik faaliyetlerinin yanı sıra çadır kurma, ateş yakma, ilkyardım, telsiz ve haberleşme, çevre ve orman gibi konularda eğitimler alacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 2018 Yaz İzci Kampı başladı. Her yıl yoğun katılımla gerçekleşen İBB Yaz İzci Kampı’nın ilk dönem izcileri Anadolu Yakası’nda Kadıköy Haydarpaşa ve Avrupa Yakası’nda ise İBB Saraçhane Belediye Binası önünden anne ve babaları tarafından uğurlanarak Beykoz’daki kampa yerleşti.

DOĞA KAMPI İLE DOLU DOLU 1 HAFTA GEÇİRECEKLER

10-15 yaş arası çocukların katıldığı İBB Yaz İzci Kampı, 9 Eylül’e kadar birer haftalık 10 eğitim dönemi şeklinde düzenleniyor. Yaz İzci Kampı’nın ilk dönemine yaklaşık 1000 izci katıldı. Çocuklar kamp süresi boyunca izcilik faaliyetleri kapsamında çadır kurma, doğada kalma, ateş yakma teknikleri, ilk yardım, telsiz ve haberleşme, çevre ve orman gibi konularda eğitimler alacak.

İzciler bu eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim, okçuluk, kano ve kürek, trafik eğitimleri, itfaiye ve yangın eğitimleri, resim, müzik, drama, yüzme, bisiklet, binicilik, badminton, tırmanma, hayvan bakımı, ebru, atıcılık ve oryantiring gibi bireysel ve takım etkinliklerine katılma imkanı bulacak.

İBB’DEN KAMP DÖNEMİ BOYUNCA 24 SAAT HİZMET

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Yaz İzci Kampı’na farklı birimleri ile hizmet veriyor. Kampta yemekten sağlığa, barınmadan temizliğe kadar tüm ihtiyacını karşılayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi acil durumlara müdahale edebilmek için daimi olarak ambulans, doktor, güvenlik ile sağlık ekibi ve itfaiye gibi müdahale ekiplerini 24 saat boyunca kampta hazır bulunduruyor.

Facebook Yorumları