Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kartal Kent Konseyi iş birliği ile ilçe sokaklarında müzik yapan sanatçılar Kültür Merkezinde sahne aldı.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kartal Kent Konseyi Kültür ve Sanat Komisyonu, muhteşem bir etkinliğe imza attı. İş birliği çerçevesinde, ilçe sokaklarında müzik yapan sanatçılar, Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Etkinlikte sanatçılar, Kartal Kent Konseyi Kültür ve Sanat Komisyonu Üyesi sanatçı Ayla Karacan yönetiminde sahne aldı. Müzisyenler, dinleyicilerden tam not aldı.

“Anlamlı projelere odaklandık”

Kartal Kent Konseyi Başkanı Demet Songurtekin, Kartal Kent Konseyi’nin pek çok etkinlik yaptığını belirtti. Songurtekin, anlamı olan projelere odaklandıklarını söyledi. Songurtekin, Kültür ve Sanat Komisyonu’nun gerçekleştirdiği projeye Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün de büyük katkı sağladığını anlattı. Songurtekin, katkılarından dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ile Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar’a teşekkür etti. Kısa bir konuşma yapan sanatçı Ayla Karacan ise sokakta müzik yapan sanatçıların zamanlarından ve işlerinden feragat ederek çalışmalara katıldığını ve ortaya güzel bir birlikteliğin çıktığını söyledi.

Konuşmaların ardından başlayan konserde müzisyenler, sevilen eserleri seslendirmeye başladı. Keman, gitar, bağlama, klarnet gibi farklı enstrümanları da çalan müzisyenler, yaklaşık 1 buçuk saat boyunca dinleyenleri coşturdu.

“Keman, Efe Gencer’e hediye edilecek”

Konserin sonunda ise Kartal Kent Konseyi Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı Ayla Karacan, sokak müzisyenlerinden Efe Gencer’e bir sürpriz yaptı. Kısa bir açıklama yapan Karacan, Hollanda Kraliyet Orkestrası’nın her yıl kraliçeye konser verdiğini ve bu konserin ardından bir enstrümanın kraliçeye hediye edilmesinin gelenek olduğunu belirtti. Karacan, Kartal’da gerçekleştirilen bu projeyi duyan dostları aracılığı ile bu yıl kraliçeye verilen kemanın Efe Gencer’e hediye edileceğini açıkladı. Yapılan bu jest karşısında duygulanan Gencer’e müzisyen dostları da destek verdi. Kartallılar’ın ayakta alkışladığı sokak müzisyenlerinin etkinliği, katılımcılara teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kadıköy Belediyesi, 34. kuruluş yıldönümünü kutladı