Uzun yıllardır küçük bir binada vatandaşlara hizmet vermeye çalışan ve zaman zaman sıkıntılar yaşayan Aydın’ın Köşk Belediyesi, yeni binasına kavuştu.

Köşk Belediyesi, uzun yıllardır, küçük bir binada vatandaşlara hizmet vermeye çalışıyordu. Bunun önüne geçmek isteyen belediye, yeni binanın inşasına başlamıştı. Bina, ilçenin eksikliklerine göre projelendirilmişti.
Mahalle muhtarlıkları, sergi salonu, halk eğitim merkezi için kurs salonları bulunan yeni bina tamamlandı. Köşk Belediyesi, bayram tatilinin ardından mesaiye yeni binasında başladı.

“Sözümü yerine getirdim için mutluyum”

Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, ilçeye yeni ve modern bir hizmet binası kavuşturdukları için mutlu olduklarını söyledi. Kılınç, 2014 yılındaki yerel seçimlerde seçim vaadi olarak halka Köşk’e yakışır modern ve vatandaşların kaliteli hizmet alabilecekleri bir hizmet binası sözü verdiğini anımsattı. Kılınç, sözünü yerine getirdiği için mutlu olduğunu söyledi. Kılınç, “Belediye binamızın yer seçiminde farklı kriterlere baz aldık. Binamız, öncelikli Altı Eylül ve Serdaroğlu Mahallesi olmak üzere ilçemiz için yeni bir merkezi canlılık oluşturacak nitelikte” dedi.

4 bin metrekare kapalı alana sahip

Bin 191 metrekare alan üzerine oturan bina, 3 katlı olup yaklaşık 4 bin metrekarelik kapalı alan olarak inşa edildi. Belediye hizmet birimlerinin bulunduğu binada 2 adet konferans salonu, sergi salonu, resim atölyesi, müzik odası, otopark, el sanatları bölümü, yemek salonu, mescit, muhtarlıklar yer alıyor. Bugüne kadar sergi salonu bulunmazken, belediye hizmet binasıyla bu eksiklikte giderilmiş oldu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ormanya, Avrupa’nın En Büyük Doğal Yaşam Parkı Olarak Kışa Hazır!