Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyesinde üretimini gerçekleştirdiği çöp konteynerlerinden 4 belediyeye 149 bin 750 TL’lik satış gerçekleşti. 19 bin 850 TL tutarındaki yeraltı ve yerüstü konteyner ise kardeş kent Girne’ye hediye edildi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyesinde imal ettiği çöp konteynerleri Türkiye’ye yayılıyor. Muratpaşa, Türk Patent ve Marka Kurumu’nca verilen faydalı model patentine sahip olduğu yeraltı çöp konteyneri sistemi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün atölyesinde üretiliyor. Yapılan çalışmalarla ilçe genelinde 3 bin 485 konteyner yeraltına alınırken üretim fazlası 149 bin 750 TL’lik konteynerin de satışı gerçekleştirildi.

Gazipaşa Belediyesi’ne 12’si ikili, 2’si üçlü ve bir tanesi de dörtlü olmak üzere 79 bin TL’lik yeraltı çöp konteyneri satışı yapılırken Korkuteli Belediyesi’ne 6 bin, Konya’nın Çumra Belediyesi’ne ise 7 bin TL’lik satış gerçekleştirildi. Muratpaşa Belediyesi son olarak Nevşehir’in Avanos Belediyesi’ne 57 bin 750 TL’lik satış yaptı. 19 bin 850 TL tutarındaki yeraltı ve yerüstü konteyner ise kardeş kent Girne’ye hediye edildi.

Facebook Yorumları