Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski Sakarya Atatürk Stadyumu’nun ‘Millet Bahçesi’ yapılacağını müjdelemesi sonrasında basın karşısına geçen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Zeki Toçoğlu, alanın şehir parkı olarak değerlendirmeyi planladıklarını söyledi.

Toçoğlu, Sakarya’ya müjdesi verilen ‘Millet Bahçesi’ projesiyle ilgisi süreci basın toplantısında bir araya geldi. AKOM’da gerçekleştirilen toplantıda AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve daire müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “TOKİ, Şen Piliç’e şuanda arsanın sahiplerini hoşnut edecek bir arsa teklif edecek. Ve bu arsanın karşılığında da bu konu halledilmiş olacak inşallah. Böyle güzel bir gelişme oldu, biz talimat aldıktan hemen sonra bölgeye giderek çalışmaya başladık. Ve hem stadyumun arkasındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsa hem de Adapazarı Belediyesi’nin sorumluluğunda olan Çark Mesire alanını da projenin içerisine katarak yaklaşık 63 bin metrekarelik alanı bir şehir parkı olarak değerlendirmeyi planlıyoruz. Proje çalışmalarına hemen başladık. Tabi burada formalitelerin bitmesi lazım yani Şen Piliç’e bir arsa verilip takas işlemlerinin hukuki olarak bitmesi lazım. Ama proje çalışmaları şimdiden başlayacak, bütün bunlar bitmiş gibi projeler yapılacak. Ve daha sonrasında formalite işlerde sonuçlanır sonuçlanmaz hemen kazı olacak. Çok uzayacağını düşünmüyorum ama bir tarih veremiyorum. Projeciler çağrılacak ve biz onlara buradan ne beklediğimizi söyleyeceğiz ona göre proje yapılacak. Orada hiçbir şey ziyan olmayacak. Burada bilinmesi gereken yeşil ağırlıklı, ağaç ve yürüyüş yollarının olduğu, çok fazla betonlaşmanın, sert zeminlerin olmadığı bir park düşünülüyor” dedi.

Facebook Yorumları