Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos’tan TÜMİŞAD ziyareti

Kavaklı Belediyesi ile kardeş olan Szabadbattyán Belediyesi’nin Başkanı Polyák István Vilmos, Türk Macar İşadamları Derneğinin  (TÜMİŞAD) Budapeşte merkezini ziyaret etti.

Ziyaretinde bir açıklama yapan Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos, “Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile buluşmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Kentimizin en işlek meydanında yapmayı planladığımız ”Türk Macar Dostluk Parkı” ve ”Selsebil” projemizi istişare edeceğiz. İkili kültürel ve sosyal ilişkilerimiz devam ederken, ekonomi ve ticaretle de bu işbirliğimizi genişletmek arzusundayız. İlişkilerimizi dostluk ve kardeşlik boyutunda daha ileriye hep birlikte taşıyacağız.” dedi.

Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ise, “İki dost ülke ve millet arasında katkıda bulunmaktan her daim memnuniyet duyduk. Szabadbattyán’da Osmanlı Türk tarihi eserlerini muhafaza edip koruyan Macar milletine de minnettarız. Szabadbattyán Belediyesi ve TİKA Macaristan Koordinatörlüğü arasında oluşturulacak projelere katkıda bulunmak isteriz.” diye konuştu.

TÜMİŞAD Dernek Merkezindeki ziyarette Szabadbattyán Belediye Başkanı Polyák István Vilmos, Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz, Szabadbattyán Belediye Başkan Yardımcısı Borsó Pál, Belediye Meclis Üyeleri Dabóczy László, Balázs László, Belediye Meclis Üyesi ve LOG SOL Kft. Genel Müdürü Varga Zsolt, TÜMİŞAD Başkan Yardımcısı Emin Altaç, Yönetim Kurulu Üyeleri Şeref Şavlı, Ali Mercan ve Mete Atuğ hazır bulundu.

Facebook Yorumları