Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu

Sakarya Büyükşehir Belediyesince “Dost Meclis Toplantısı” yapıldı. Toplantıda, şehrin sorunları, talepler ve projeler konuşuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesince, “Dost Meclis Toplantısı” yapıldı. Toplantıda, Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve belediye yetkilileri, kent eşrafı ile bir araya geldi. Toplantıda, şehrin sorunları, talepler ve projeler konuşuldu. Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehir eşrafının tecrübelerinden yararlanmak ve şehrimizin geleceğine beraberce ışık tutmak için dost meclisi toplantısında buluştuk. Bizlere ileteceğiniz istekler, öneriler ve eleştiriler büyük önem arz ediyor. Sadece şehrimizle alakalı değil ülkemizin geleceğiyle ilgili sözü olan kişileri dinlemek istiyoruz. Davetimizi kırmayıp icabet ettiğiniz için sizlere ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu toplantı vesilesiyle birikimlerimizi paylaşma şansımız olacak” dedi.

“İhtiyaçları göz önünde bulunduruyoruz

Toçoğlu, vatandaşların vergileriyle iş yaptıklarını ve bu konuda çok hassas davrandıklarını dile getirdi. Toçoğlu, “Şehrimizde yaptığımız her yeni projenin ihtiyaç dahilinde olmasını göz önüne bulunduruyoruz. Ulaşım konusunda yeni adımlar attık. Şehrimizde inşa ettiğimiz bütün yapılar ve yeni yollar şehrin birtakım ihtiyaçlarına cevap üretiyor. Şehrin topoğrafyasını bozmadan çözümler üretmeye çalışıyoruz. Yeni duble yollar, bulvarlar, kavşaklar inşa ediyoruz. Şunu da ifade etmem gerekir; Sakarya, trafik akışı en rahat olan illerden biridir” diye konuştu.

“Türkiye’nin en temiz içme suyu

Toçoğlu, belediye olarak şehrin dört bir yanında yeniledikleri altyapı çalışmalarının neticesinde Türkiye’nin en temiz içme suyunu halkın hizmetine sunduklarını anlattı. Toçoğlu, “Türkiye’de içme suyu arıtma tesislerini tamamlamış tek il biziz. 16 ilçemizin her birinde arıtma tesisi bulunuyor. Karasu sahilinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde iki yıldır üst üste mavi bayrak dalgalanıyor. İlçelerimizde içme suyu, yağmursuyu, kanalizasyon altyapıları inşa ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ihtiyacı olan her hususu eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Erenler ilçesinde muhteşem düğün... Vali ve başkanın çocukları dünya evine girdi...

“Şehrimizi korumalıyız

Toçoğlu, uyguladıkları kat sınırlaması konusunda hassasiyetlerinin büyük olduğunu ifade etti. Toçoğlu, şunları söyledi:
“Sayın Cumhurbaşkanımız da konutların kat yüksekliğinin şehrin gelişmişliğiyle ilgili olmadığını her fırsatta ifade ediyor. Hamdolsun Sakarya’da vatandaşlarımız toprağa dokunabiliyorlar. Gökyüzüne bakabiliyor. Şehrimizde oluşabilecek her türlü oluşacak doğal afete karşı tedbirimizi şimdiden almalıyız. Zemin etütlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Bu şehir hepimizin. Çocuklarımız, torunlarımız bu şehirde yaşayacak. Şehrin doğasını ve tabiatını koruyarak inşallah çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

“Raylı sistemler konusuda potansiyel oluşmalı”

Başkan Zeki Toçoğlu, “Trenin merkeze gelmesi için TCDD birinci, ikinci ve Donatım geçitlerinin tamamen kapanmasını önerdi. Trenin yer altından getirilmesini istedik. Ancak maliyetleri dolayısıyla kabul edilmedi. Biz ‘Tren merkeze gelmesin’ demiyoruz fakat trenin merkeze usulüne göre gelmesinden yanayız. Raylı sistemler konusunda da potansiyel oluşması gerekir” dedi.

Facebook Yorumları