Ekrem İmamoğlu

Aday


Trabzonspor Futbol Kulübü Eski Yöneticisi
Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevi süresince hayata geçirdiği projelerle büyük takdir toplayan Ekrem İmamoğlu, yaşanabilir bir kent yaratma vizyonunu İstanbul’un tamamına yaymak istiyor. Gençlerin, yaşlıların, engellilerin, sokak hayvanlarının, kısacası İstanbul’un tüm sakinlerinin daha huzurlu, daha rahat, daha temiz ve daha güvenli bir şehirde yaşamaları için bilim ve teknolojinin ışığında nefes alınabilir bir İstanbul yaratmak hedefiyle çalışacağını her fırsatta dile getiriyor.

“İstanbul’u Ulaşılabilir / Erişilebilir Bir Kent Yapacağız”

“İstanbul’daki trafik çilesi, kentin en önemli sorunlarından birisi. Yollarda geçirilen ömürler, yetişilemeyen sınavlar, harcanan tonlarca para, stres… bu liste uzar gider. Oysa, kaynakların doğru projelere harcanmasıyla, İstanbul’da konforlu, güvenli, ucuz ve dakik yolculuk yapmak mümkün. Böylece, insanlar yollarda harcadıkları zamanı aileleri, arkadaşları, dostları ile birlikte ya da sosyal ve kültürel etkinlikler ile değerlendirebilecekler.” 

“Kent Yoksulluğu ve Pahalılık ile Mücadele Edeceğiz”

“İstanbul’da yeterli gıdaya, iyi bir eğitime ve sağlık hizmetlerine erişimde zorluk çeken çok sayıda hemşerimiz bulunuyor. Uzun süredir devam eden göç, yaygınlaşan işsizlik, pahalı sağlık hizmetleri ve günümüz ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak eğitim düşük gelirlilerin temel ihtiyaçlarını karşılayamamalarına neden oluyor. Yeni nesil belediyecilik anlayışıyla kentte yaşayan herkese mutlak fırsat eşitliği veren, İstanbul’un ekonomisini büyüten, iş olanakları yaratan ve gençlerin yeniden umudu haline gelen bir yönetim olacağız.” 

“Bilimsel Yaklaşımlarla Çözüm Üreteceğiz”

“İstanbul akla, bilime, sanata, teknolojiye ve eğitime öncelik veren bir anlayışla yönetilecek. Bugünün sorun ve imkanlarına bilimsel akıl ile yaklaşacağız. İster yönetim bilimi ister kent planlama bilimi açısından yaklaşılsın; etkin, verimli ve çağdaş araçlarla İstanbul’un geleceğini birlikte belirleyeceğiz.”

“Yeni Ekonomi ve Yaratıcı Endüstri Kolları Kuracağız” 

“İstanbul gibi büyük kentlerin rekabetçi olmadan hayatta kalabilmesi mümkün değil. O yüzden yeni ekonomi ve özellikle de katma değerli alanlar önceliğimiz. Sürdürülebilir kalkınma, yaratıcı endüstriler, teknoloji gelişim için yatırım ofisleri kuracağız. İnovatif sektörlerde insan kaynağı yetiştirmenin ve girişimciliğin destekçisi ve öncüsü olacağız.” 

“Yaşam Kalitesini Yükselteceğiz”

“İnsanlarımızı mutlu etmek en temel önceliğimiz olacak. Sağlık, eğitim, sosyal yardım, kültür ve sanat hizmetlerini kentin çeşitli merkezlerine dağıtacağız. Herkes bu hizmetlere kolayca; adil bir şekilde erişebilecek. Kentin merkezindeki standartları şehrin her yerine yayacağız. Önceliğimiz gündelik sorunları çözerek yaşam kalitesini yükseltmek olacak.”

“İstanbul’a 15 Yaşam Vadisi Yapacağız”

“İstanbul’un dere yatakları değerlendirilerek, yaşam vadilerine dönüşecek, 20 milyon metrekarelik yeni yeşil alan oluşacak. İlk yaşam vadisini Beylikdüzü’nde hayata geçirdik. Şimdi yeni yaşam vadileri ile ormanlarımızı denizle buluşturacak, İstanbul’a nefes aldıracağız.”

  • Medeni Durumu Evli ve Üç Çocuk Babası
  • Memleket TRABZON
  • Mezuniyet Üniversite
  • Okulu İstanbul Üniversitesi – İnsan Kaynakları Ve Yönetimi
  • Mesleği Politikacı