Ana SayfaKentsel DönüşümAnkara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 166 Konutun Tapularını Teslim...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 166 Konutun Tapularını Teslim Etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 5’inci etabında yapımı tamamlanan 166 konutun tapularını hak sahiplerine verdi. Tapu dağıtımı ve anahtar teslimi için düzenlenen törene Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, bürokratlar ve muhtarlar katıldı. Yavaş, konuşmasında mağduriyeti ortadan kaldırmayı hedeflediklerini ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını vurguladı. Projenin devam edeceğini belirten Yavaş, 2021 yılında 4 bin 59 konutun temelini attıklarını ve toplamda 4 bin 332 konutun inşaatına bu yıl içinde başlamayı hedeflediklerini söyledi.

Yavaş, önceliklerinin “15 yıllık mağduriyeti ortadan kaldırmak olduğunu” vurguladı. Ankara’da kimseyi aç ve açıkta bırakmamak için çalıştıklarını belirten Yavaş, “Bir yandan esnafımızı desteklerken bir yandan da ihtiyaç sahiplerinin hepsinin yanında olduk.” ifadesini kullandı. Desteklerinin süreceğini aktaran Yavaş, “Varımız yoğumuz seçimden önce verdiğimiz söz gibi Ankara halkını zengin etmek. Başka projelere harcayacak beş kuruşumuz yok.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanı Hüseyin Gazi Çankaya da, 2008’de başlatılan projenin yapımı süresinde hayatını kaybeden 46 kişinin tapularının yakınlarına teslim edileceğini belirtti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla