Ana SayfaGündemBaşkan Ahmet Çakır: "Çok kirli bir yolsuzluk söz konusu"

Başkan Ahmet Çakır: “Çok kirli bir yolsuzluk söz konusu”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ihale usulsüzlüğü ve yolsuzluk operasyonuna ilişkin olarak, “Ortada çok kirli bir yolsuzluk söz konusu” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, düzenlediği basın toplantısında belediyedeki ihale usulsüzlüğü ve yolsuzluk operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çakır, kim suçluysa yargının cezasını vereceğini belirtti. Çakır, “Ben yaklaşık 9 yıldır bu şehrin belediye başkanıyım. Kentin nereden nereye geldiği malumdur. Buraya geldiğimiz ilk günden beri her zaman söylüyoruz, burada yaşayan Malatyalıların haklarının olduğu gibi, aslında daha sonra burada yaşayacak, doğmamış çocukların da bu şehirden alacakları var. Dolayısıyla çocuklarımıza daha güzel bir şehir bırakmak en büyük arzumuz. Biz burada milletin emanetçisiyiz. Biz ihbar üzerine belediyemizin Yol Asfalt ve Koordinasyon Dairesi’nde ciddi manada bir usulsüzlük, yolsuzluk tespit ettik. Bu işi bilerek tasarlayan arkadaşlarımız da varsa, herkes bunun cezasını görecek. Allah için bu babamın oğlu olsa da affetmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çakır, belediyede yanlış veya usulsüzlük yapıldığına dair bilgisi olan herkesin kendileriyle paylaşmaları durumunda tüm bunların da inceleneceğini belirterek, görevlerinde usulsüzlük ve suistimal yaptığı belirlenen Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ile Yol Asfalt ve Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert’in de aralarında bulunduğu 15 personeli açığa aldıklarını sözlerine ekledi.

BENZER HABERLER

1 Yorum

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla