Ana SayfaGündemBeydağı Tabiat Parkı için temel atıldı

Beydağı Tabiat Parkı için temel atıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından etaplar halinde yapılacak olan Beydağı Tabiat Parkı için temel atma töreni düzenledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesince, 900 dönümlük alan üzerine yapılacak olan Beydağı Tabiat Parkı için temel atma töreni düzenlendi. Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve çok sayıda davetli katıldı.

“Şehrin gelişmişliği yeşil alanla ölçülüyor”

Törende konuşan Başkan Hacı Uğur Polat, yeşil alanların Malatya’da artırılıp, korunup, gelecek nesillere aktarılmasını amaçladıklarını belirtti. Polat, “Şehrin gelişmişliği kişi başına düşen yeşil alan sayısıyla ölçülüyor. Bu anlamda ilçe belediyelerimizle el ele vererek Malatya’mızın dört bir tarafında yeşil alanlar ve parklar yapmaktayız. Bu süreçte kamu kurum ve kuruluşlarımızın desteği de bizim için önemli. 900 dönüm olan Beydağı Tabiat Parkımızın birinci etabını çok kısa bir zamanda Malatyalı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Birinci etap 100 dönümlük bir alandan oluşuyor. Doğuda Beydağı Tabiat Parkı ile Turgut Özal Tabiat parkı, batıda ise Beylerderesi parkımızla Malatya büyük parklara sahip olacak” dedi

Yapılan konuşmaların ardından Beydağı Tabiat Parkının proje tanıtımı yapılıp ilk harcı atıldı. Beydağı Tabiat Parkının içerisinde kır kahvesi, lokantalar, çocuk oyun alanları, idari bina, çadırlı kamp alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, WC’ler, büfeler, mescit, otopark alanları, açık spor alanları, basketbol, voleybol ve futbol sahaları, tenis kortları, süs havuzları, piknik alanları olacak.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla