Ana SayfaKentsel DönüşümOkmeydanı'nda kentsel dönüşüm 'Van Blokları' ile başlıyor

Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm ‘Van Blokları’ ile başlıyor

İstanbul Beyoğlu Okmeydanı’ndaki kentsel dönüşüm projesinin Piyale Paşa Mahallesi’ndeki Van Blokları ile başlayacağı bildirildi.

Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm projesi için geri sayım başladı. Projenin, Piyale Paşa Mahallesi’ndeki Van Blokları ile başlayacağı bildirildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Van Blokları sakinleriyle biraraya geldi. Burada vatandaşlara uzlaşma tutanaklarını teslim eden Demircan ve Yıldırım, daha sonra Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’yle ilgili bilgi verdi.

“Herkes güzel bir evi olsun ister”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı’nda vatandaşların yıllarca devam eden tapu hasretlerini giderdiklerini söyledi. Demircan, tapuları vermeye başlayınca vatandaşların, “Dönüşüm ne olacak?” diye sormaya başladığını belirtti. Demircan, “Aslında
herkesin istediği, ‘Güzel bir evim olsun, çevresi yeşil olsun, otoparkı olsun. Biz Okmeydanı’nda olalım ve mahallemizi terk etmeyelim.’ Onun için yerinde dönüşüm yapıyoruz. Çevremizi güzelleştireceğimiz iyi bir yerde yaşamak hepimizin hakkı. Son dört yıldır bir yandan tapuları verirken bir yandan da kentsel dönüşüm konusunda plan ve projeleri hazırladık. Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’sinde hiç kimseyi mağdur etmek yoktur” dedi.

Demircan, Okmeydanı’nda Van Bloklarında oturan Vanlıların da hak sahibi olduğuna dikkat çekti. Demircan, “Hayırlı ve uğurlu olsun. Son bir ayda imzaları atarak işi bitirdik. Böylelikle herkes hem arsa sahibi oluyor hem de kat karşılığı anlaşmaya imza atıyor. İşin güzel tarafı şu, topluca imza attığınız için en son başvurusunu aldığımız grup olmanıza rağmen ilk kazmayı vuracağımız yer inşallah Van Blokları olacak. Zaten KİPTAŞ’la anlaşmalarımız yapılmıştı. Sözün özü, bugün güzel ve mutlu bir gün. 2018’de kazmayı vurmalıyız ki 1,5-2 yıl içerisinde millete dairelerini teslim edelim ve Okmeydanı’nda bu işi başlatalım. İnşallah hepimizin hayal ettiği o Okmeydanı’na bir an evvel kavuşup çocuklarımızla muhitimizde keyiflice yaşarız” diye konuştu.

“Bu bölgenin çok güzel planları var

KİPTAŞ Genel Müdürü Yıldırım ise, uzmanların öngörüsüne göre 15-20 sene içerisinde İstanbul’da ciddi bir depremin beklendiğini ve bu duruma hazırlıklı olunması gerektiğini vurguladı. Yıldırım, “Sadece burada değil birçok ilçemizde ciddi çalışmalar yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak da bütçeye ilk defa bu sene kaynak ayırdık. Burası da dahil olmak üzere çeşitli ilçelerde bu kaynaktan istifade edecek. İnşallah hep beraber bu kaynağı da kullanarak hızlı bir şekilde bu dönüşümü sağlarız. Burada 24 bin konut var, çok ciddi çalışıyoruz. Bu bölgenin çok güzel planları var. Burada bir dönüşüm ofisi açacağız. Okmeydanı İstanbul’un en önemli yeri, merkezi bir yer. Altyapısıyla, okullarıyla, camisiyle ve her türlü sosyal alanlarıyla burası size layık bir yer olacak. Hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER

1 Yorum

  1. ilk olarak ayazma bölgesinden başlanacaktı? ayrıca van bloklarının Okmeydanı ile ilgisi yok ki? Asıl Okmeydanı Fatih Sultan caddesidir, fetihtepe dir, anadolu kahvesidir..oralardan başlamak lazımdı bence.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla