Ankara’da kentsel dönüşüm çalışmalarına son sürat devam eden Altındağ Belediyesi, yol açma çalışmalarını da sürdürüyor.

Bu zamana kadar 400 kilometre yeni yol açan Altındağ Belediyesi, 2 arabanın bile yan yana geçmekte zorlandığı caddeleri de genişletiyor.
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, yol çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tiryaki, göreve geldiği ilk günden itibaren yıkım ve yol açma çalışmalarını çok önemsediğini belirtti. Tiryaki, “İmar planları biten yerlerde hızla yollar açtık. Açmaya da devam ediyoruz. Bugüne kadar Altındağ’da 400 kilometre yeni yol açarak, Altındağ’da yapılaşmanın önündeki engellerden birini de kaldırmış olduk” dedi.

“Bütün sokaklar modern hale gelecek”

Tiryaki, Türkiye’nin en hızlı kentsel dönüşümünün de Altındağ’da gerçekleştiğini savundu. Tiryaki, “Altındağ’da vatandaşlarımızın yol ihtiyacını karşılamak ve sorunsuz seyahat etmeleri için yoğun bir mesai gerçekleştiriyoruz. Gecekondulardan arınan ve modern yapılara kavuşan
mahallelerimizde yol genişletme çalışmaları yapıyoruz. Bununla birlikte asfalt çalışmaları da koordinasyonlu bir şekilde ilerliyor. Yeni yolları ve sokaklarımızı yaya öncelikli olarak planlıyoruz. Yeni yolları baştan sona asfaltlıyoruz. Bununla beraber, sokaklarımızda planlı bir çalışma ve ihbarlara göre anında müdahale ederek sorunsuz bir sezon geçirme gayretindeyiz. Sezon sonuna kadar asfaltlama çalışmalarımız devam edecek ve Altındağ’da kış iyice başlayana kadar bütün sokaklarımızı modern hale getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ordu yeni sahil parkına kavuşuyor