İzmir’in Kemalpaşa Belediyesi, ilçe tarihinin en büyük yol çalışmasının gerçekleştiriyor. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kemalpaşa Belediyesi tarafından başta ilçe merkezi olmak üzere eskiden köy ve belde olan yeni mahallelerde yapılan yol yapım çalışmaları devam ediyor.  Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu yönetiminde ilçede başlatılan çalışmalara bir yenisini daha ekledi.  Mahallelerde renkli parke taşı çalışması da başlatıldı. Başkan Uğurlu, yolları daha modern bir hale getirmek için çalışma başlattıklarını dile getirdi.

“İlçemizi nakış nakış işledik”

Kemalpaşa tarihinin en büyük yol yapım çalışmasını gerçekleştirdiklerini belirten Uğurlu, “Başta İZSU tarafından yapılan çalışmalar olmak üzere alt yapı çalışmaları tamamlan ve çeşitli nedenlerde bozulan yollarımız dahil olmak üzere yaptığımız yol çalışmaları ilçe tarihinin en büyük yol yapım çalışmasıdır. Kemalpaşa Belediyesi olarak ‘Yol medeniyettir’ şiarıyla ilk günden bugüne kadar 1 milyon 230 bin metrekare yol yapım çalışması gerçekleştirdik. Bunları yaparken de hiçbir zaman siyaset yapmadık. Kurum ve kuruluşları bahane ederek hizmetten kaçınmadık. Biz Kemalpaşa’ya hizmet için çıktığımız yola koltuk sevdasıyla değil hizmet sevdasıyla çıktık. Yaptığımız diğer bütün çalışmalarımız Kemalpaşa’mıza nasıl değer kattıysa, yol yapım çalışmalarımızla da adeta ilçemizi nakış nakış işledik” dedi.

“El değmedik yer bırakmayacağız”

Bazı mahallelerde çalışmaların başladığını anlatan Başkan Uğurlu, “Kemalpaşa Belediyesi olarak yaptığımız birçok marka ve vizyon projelerimizin yanı sıra ilçe merkezi başta olmak üzere eski belde ve köylerimiz olan yeni mahallelerimizde dahil bütün Kemalpaşa’da renkli parke taşı döşeme çalışması yapıyoruz. Şuanda ilçe merkezi başta olmak üzere birçok mahallemizde çalışmalar devam ediyor.  Vatandaşlarımız yolların modern bir görünüme kavuşmasından oldukça memnun. Kemalpaşa Belediyesi olarak ilçemizde el değmedik bir yer bırakmayacağız inşallah” diye konuştu.

Uğurlu, çalışmalara öncelikli bölgelerden başladıklarını ve önemlilik arz eden birçok bölgeyi tamamladıklarını kaydederek çalışmaları sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

İnceleyin:  BURSA’DA 384 MİLYON TL’LİK YATIRIM HİZMETE AÇILDI

Yerel haber siteleri arasından kalitesiyle sıyrılan www.ozelkalem.com.tr olarak kaliteli yerel haberler ile bir tık uzağınızdayız.

Facebook Yorumları