Ana SayfaKentsel DönüşümMalatya Battalgazi'de 21 Mahallede Kentsel Dönüşüm Yapılacak

Malatya Battalgazi’de 21 Mahallede Kentsel Dönüşüm Yapılacak

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,  yerinde dönüşüm yapılacak mahallelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen ile çarşı merkezinde yeni yapılacak planlama ilgili istişarelerde bulunan Başkan Güder, 21 mahallede Bakanlık ve Belediye işbirliğiyle yerinde dönüşüm yapılacağını ifade etti.

6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketi sonrasında çarşı merkezinin dönüşüp modern yapıya kavuşması ve yaraların sarılarak eski canlılığına kavuşması için çalışmalar devam ederken, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen ile yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek istişarelerde bulundu. Güder, yapılan istişareler sonrasında yerinde dönüşüm yapılacak mahalleleri açıkladı.

“Yerinde Dönüşüm Malatya’mıza Hayırlı Olsun”

Risk taşıyan yapıların yıkılarak depreme dayanıklı, çevreci, enerji sarfiyatı minimum olan, modern bir mimariye sahip yapılar yapmak için bütün çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade eden Başkan Güder, “İlçemiz geneli deprem sonrasında çok ağır bir yara aldı. İlçemizi dönüştürmek ve deprem korkusu yaşamadan, modern yapıların olduğu bir ilçe haline getirmek istiyoruz. Çarşı merkezi diye adlandırılan alan Battalgazi ilçe sınırları içerisinde yer alıyor. Özellikle buraların değişim ve dönüşümü bizler için, Malatya’nın geleceği için çok önemli. Büyük bir alanı kapsayan bu alanda yapılacak çalışmalar için Sayın Bakan Yardımcımız sürekli Malatya’ya geliyor ve çalışmaları yakından takip ediyor. Biz de bakanımızla sürekli istişare ediyoruz. Bu değişim ve dönüşümün Bakanlık eliyle olması gerekiyor. Bugün de Sayın Bakan Yardımcımıza bunu bir kez daha ilettik. Bu konuda belediyeleri de ortak ederek bir çalışma yapılacağını bizlere söylediler. En azından depremden çok fazla yara almış olan esnafımız, vatandaşımız bu yükün altında ezilmeyecek.“ ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla