Ana SayfaSosyal sorumlulukİZMİR Büyükşehir, 5.1 milyon liralık “Bayram Yardımı” dağıtıyor

İZMİR Büyükşehir, 5.1 milyon liralık “Bayram Yardımı” dağıtıyor

Dar gelirliye müjde, esnafa can suyu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 25 bin 588 aileye Ramazan Bayramı öncesinde 200’er liralık yardımda bulunacak. Vatandaşlar bayram paralarını, kendi adlarına açılan banka hesaplarından bankamatik kartı olarak kullanılan “Sosyal Yardım Kartı”yla çekilebilecek. Büyükşehir’in bu bayramda dağıtacağı nakit miktarı 5 milyon lirayı aşacak.

Sosyal belediyecilik konusunda farklı uygulamalarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, dayanışma ve paylaşma geleneğinin sürdürülmesi konusunda büyük önem taşıyan “bayram destekleri”ni bu Ramazan Bayramı’nda da sürdürüyor.

Bayram öncesinde İzmir’de yaşayan 25 bin 588 “ihtiyaç sahibi” aileye toplam 5 milyon 117 bin 600 liralık “Bayram yardımı” kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem yaşanacak olası izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, bs836019
ayram paralarını yine ailelerin adlarına açılan banka hesaplarına yatırdı. Vatandaşlar, ilk kez bu yıl dağıtılan ve bankamatik kartı görevi gören “Sosyal yardım kartları”yla paralarını daha kolay çekebilecek. Kart şifresini unutanlar, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şubesi’ne başvurabilecek.

İhtiyaç sahibi aileler, http://www.izmir.bel.tr adresinden “Ramazan Bayramı yardımları” bölümünü tıklayıp T.C. kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabilecek. Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanacağı bu yardımlar, bayram öncesinde kent ekonomisine ciddi bir hareketlilik de getirecek.

BENZER HABERLER

1 Yorum

  1. Merhaba brn izmirdeyken 2 cocugum.icin bayram parasi aliyordum almafigim unuttugum zamandaki bayram yardim parasini alabiyormuyum bankadan simdiden cvp icin tsk

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla