Ana SayfaGıdaAntalya Büyükşehir Belediyesi'nden Sıcak Yemek Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Sıcak Yemek Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine 3 milyon 674 bin 801 sıcak yemek ulaştırdı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yalnız yaşayan ve yemek yapmakta zorlanan yaşlı vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin evlerine her gün sıcak yemek ulaştırarak hayatlarını kolaylaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 3 aşevi, 2019-2023 yıllarını kapsayan dönemde toplamda 3 milyon 674 bin 801 kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı aşevleri, vatandaşların temel ihtiyaçlarına yanıt vermek adına önemli bir rol üstleniyor. Merkez, Manavgat ve Alanya aşevlerinden hizmet alan ihtiyaç sahibi vatandaşlara haftanın 7 günü üç çeşit sıcak yemek ulaştırıldı.

Yaşlılar, engelliler, hastalar, bakıma muhtaç ve maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar öncelikli olarak belirlenerek bu hizmetten faydalandırılıyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aşevi Sorumlusu Burcu Avcı Özatik, yapılan değerlendirmeler sonucunda ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, “Aşevimiz olarak bütün ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaşmaya çalışıyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aşevimizde çalışan aşçılarımız gece 1’den 7’ye kadar yemeklerin ön hazırlık ve pişirme aşamasını tamamlıyor. Yemekler dinlendirildikten sonra paketleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yemekler servis araçlarına yerleştirilip yola çıkılıyor. Vatandaşlarımıza sağlıklı ve sıcak yemekleri ulaştırarak bir nebzede olsun dertlerine derman olmayı amaçlıyoruz.” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla