Ana SayfaBelediyeMersin Büyükşehir’den Belediye Personeline Ev Gibi Mobil Yaşam Otobüsü

Mersin Büyükşehir’den Belediye Personeline Ev Gibi Mobil Yaşam Otobüsü

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin atıl durumdaki otobüsleri yeniden dizayn ederek oluşturduğu Mobil Yaşam Otobüsleri, özellikle uzak bölgelere giden ve çalışmaları günlerce süren personelin rahat ve hijyenik bir şekilde konaklamasına olanak sunuyor. İçerisinde yataktan duşa, lavabodan televizyona kadar her unsuru barındıran otobüs sayesinde, mesaisi biten personel ev rahatlığında günün yorgunluğunu atıyor.

Buzdolabı, televizyon, ısıtma soğutma sistemleri için gerekli olan elektrik enerjisini üstünde yer alan güneş panellerinden alan, yenilikçi tasarımlara sahip Mobil Yaşam Otobüsü, Makine İkmal Dairesi Başkanlığı atölyelerinde kullanımdan çıkarılan ve atıl vaziyette bulunan eski otobüslerden yapılıyor.

Mobil Yaşam Otobüsü’nün içerisinde yatak, televizyon, banyo, lavabo gibi her unsurun yer aldığını belirten belediye çalışanı Burhan Erol, “Otobüste kısacası ne ararsanız var. 5 yıldızlı otelden hiçbir farkımız yok. Rahatız, sabah dinç kalkıyoruz. İşimizin aksamaması için genelde bu tür işlerde burada kalıyoruz.” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla