Ana SayfaBelediyeBüyükşehir'den bebek bezi ve mama desteği!

Büyükşehir’den bebek bezi ve mama desteği!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda sosyal yardım alan ve pandemi sürecinde işsiz ya da gelirlerinden olan vatandaşların yanında olan Büyükşehir Belediyesi şimdi de 0-3 yaş arası bebeği olan ailelere bebek bezi ve mama desteği sağlıyor.

YOĞUN TALEP GELEN İLÇELERE ÖNCELİK VERİLDİ

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yoğun talepte bulunan ilçelere öncelik vererek, sosyal yardım alan ve pandemi sürecinden dolayı işsiz kalan ailelere yeni doğan ve 3 yaşa kadar olan çocukları için bez ve mama dağıtımında bulundu. Kış mevsiminin etkisini göstermesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi, Kadınlar Lokalinde çalışan personel ve üyelerinin el emeğiyle yaptığı çocuk atkısı, bere ve patikleri de sosyal yardım alan ailelere ulaştırdı.

KADIN DAYANIŞMASI

Sosyal yardımlar kapsamında yer alan bebek bezi ve mama dağıtıma ilişkin bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Halit Özdilek, kadın dayanışmasının önemine de vurgu yaparak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Pandemi döneminde işsiz kalan ihtiyaç sahibi ve sosyal yardıma muhtaç vatandaşlarımızın bebek bezi ve bebek maması ihtiyacını karşılamak için bir çalışma yapıyoruz. Çeşitli kanallar aracılığıyla bizlere ulaşan, Başkent 153’ten başvuru yapan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyoruz. Bu yardımların yanı sıra geçtiğimiz yıl Kadınlar Lokalinde başladığımız ‘Soğuk Kış Günlerinde Sımsıcak Destek’ kampanyası kapsamında örülen kışlık kıyafetleri, atkı ve bereleri çocuklarımıza hediye ediyoruz. Önümüzdeki iki ay içerisinde ihtiyaç sahibi olan ve bize başvuru yapan tüm vatandaşlara elimizden geldiğince, belediyemizin imkanları çerçevesinde bebek bezi ve mama desteğinde bulunacağız.”

Ekrem İmamoğlu’ndan Haziran müjdesi! | TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

5 YORUMLAR

  1. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside 8 aylık bebek bezi ve püsküvisi ıslak mendil ihtiyacımız var. Gıda ve temizlik koli İhtiyacımız var yardım etmenizi istiyorum.

  2. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum sağ elimi doldurulacak 2 tane çocuğum var birisi 8 aylık bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Birisi de 8 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Sizden allah rızası için yardım etmenizi istiyorum.

  3. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2tane çocuğum var. Birisi 9 yaşında öbürü de 1yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi alamıyorum herşey pahalandı sizden yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla