Ankara Altındağ Belediye binasının bir bölümü, Belediye Başkanı Veysel Tirkayi’nin talimatıyla yıkılıyor. Başkan Tiryaki, “Üç bloktan oluşan bu devasa binanın bir bloku 2016 yılında yıkıldı ve tüm Ankaralılar’ın memnun olduğu görünüme kavuştu. Şimdi diğer bir blokun daha yıkımına başlanıldı” dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, çevre ve şehirciliğe ve tarihi dokulara verdiği önemle göreve geldiği günden bu yana Altındağ’ı değiştirip dönüştürmeye devam ediyor. Ankara Kalesi etrafında yapılan restorasyon çalışmaları, gecekonduların yıkılması ve çevrenin yeşillendirilmesi vatandaş tarafından da büyük destek görüyor. Bundan 2 yıl önce belediyenin bir bölümünü yıkmakla gündeme gelen Tiryaki, şimdi de belediyenin başka bir bölümünü daha yıkmaya karar verdi. Belediyenin bulunduğu yerin 80’li yıllar öncesinde Esenpark olarak bilindiğini ifade eden Tiryaki, belediye binasının bu dokuyla uyuşmadığını belirtti.

Belediyede yeniden yapılanmayla birlikte personel sayının azalmasından dolayı devasa bir binaya ihtiyaç duyulmadığını dile getiren Tiryaki, “Üç bloktan oluşan bu devasa binanın bir bloku dediğiniz gibi 2016 yılında yıkıldı ve tüm Ankaralıların memnun olduğu görünüme kavuştu. Şimdi diğer bir blokun daha yıkımına başlanıldı” şeklinde konuştu. Yıkıldıktan sonra binaların yerine yeni binalar yapılmadığını, tamamen yeşil alana dönüştürüldüğünü söyleyen Tiryaki, “Dünyanın her yerinde şehrin en kıymetli yerleri eski şehir merkezleridir. Bunlar yıkılmaz, yıllarca korunur” dedi.

Facebook Yorumları