Ana SayfaGündemManisa Büyükşehir Belediyesi, AK Partili Meclis üyelerini topa tuttu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, AK Partili Meclis üyelerini topa tuttu

Başkanlığını MHP’li Cengiz Ergün’ün yaptığı, Manisa Büyükşehir Belediyesi, internet sitesinden yapılan açıklamada, “AK Parti grubu hukuka aykırı davranmaktadır” denildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sayfasından yayınlanan açıklamada AK Parti için “Hukuka aykırı olarak, vatandaşa hizmet götürülmesi engelleniyor” ifadeleri kullanıldı. Açıklamayı, Belediye Başkanı Cengiz Ergün sosyal medya hesaplarından kamuoyuna duyurdu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi. resmi sayfasından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Nisan ayı Meclis Toplantısı’nda AK Parti Grubu’nun hukuka aykırı kararları gündeme damga vurdu. Yasa gereği alınmış olan borçlanma yetkisinin güncellenmesi ile ilgili maddeyi Plan ve Bütçe Komisyonu’na göndermesi gereken AK Parti Grubu, hem yetkiyi hem de söz konusu maddelerin komisyona gitmesini reddetti. AK Partili meclis üyelerinin bu kararının hukuka aykırı olduğu yönünde CHP ve MHP’li meclis üyelerinin uyarısına rağmen karar böyle geçti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 97 mahallenin acil altyapı ve içme suyu beklediğini, asfalt, Irlamaz, Manisa Prime, elektrikli otobüsler gibi çok sayıda hizmetin yapılmasına engel olunduğuna dikkat çekti” denildi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler