MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamayla AK Parti’yi eleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün sosyal medyadan da duyurduğu metinde, “AK Parti Grubu hukuka aykırı davranmaktadır” ifadesi dikkati çekti. Büyükşehir Belediyesi’nin “borçlanma yetkisi ve komisyona gitmesi” AK Parti’li üyelerin oylarıyla reddedildi. Bu gelişme sonrasında açıklama yapan MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti’yi eleştiren ifadeler kullandı.

“AK Parti hukuka aykırı davranıyor”

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sayfasından yayınlanan açıklamada AK Parti için “Hukuka aykırı olarak, vatandaşa hizmet götürülmesi engelleniyor” ifadeleri kullanıldı. Resmi sayfadan yapılan açıklamayı, Belediye Başkanı Cengiz Ergün sosyal medya hesaplarından kamuoyuna duyurdu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sayfasından yapılan açıklamada, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısı’nda AK Parti Grubu’nun hukuka aykırı kararları gündeme damga vurdu. Yasa gereği alınmış olan borçlanma yetkisinin güncellenmesi ile ilgili maddeyi Plan ve Bütçe Komisyonu’na göndermesi gereken AK Parti Grubu, hem yetkiyi, hem de söz konusu maddelerin komisyona gitmesini reddetti. AK Parti’li meclis üyelerinin bu kararının hukuka aykırı olduğu yönünde CHP ve MHP’li meclis üyelerinin uyarısına rağmen karar böyle geçerken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 97 mahallenin acil altyapı ve içme suyu beklediğini, asfalt, Irlamaz, Manisa Prime, elektrikli otobüsler gibi çok sayıda hizmetin yapılmasına engel olunduğuna dikkat çekti.” denildi.

Facebook Yorumları