Ankara’nın Altındağ Belediyesi, ilçedeki yeşil alanları arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, daha yeşil bir Altındağ için “Yeşil Bahçe” projesini hayata geçirdi.

Altındağ Belediyesi, ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, bu çerçevede, bir projeyi daha hayata geçirdi. “Yeşil Bahçe” adı verilen projesinin ilk adımı, Ali Ersoy Mahallesi’nde bulunan Anadolu Konutları’nda atıldı. Proje kapsamında, talepte bulunan ve uygun bahçesi olan her apartmana Altındağ Belediyesi tarafından iki ağaç dikilecek.

Altındağ’ın yemyeşil olması ve mahallelilere ağaç sevgisini aşılamak için projeyi başlattıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Kentsel dönüşüm ile çehresini değiştirdiğimiz Altındağ’da sadece bina inşa etmiyoruz. Altındağlılar için yaşam alanları oluşturuyoruz. Modern, güvenli ve doğa ile bütünleşmiş bir Altındağ arzuluyoruz. ‘Yeşil Bahçe’ projesi ile daha yeşil bir Altındağ için apartman sakinlerimiz ile el ele verdik” diye konuştu.

“Yeşil Bahçe Projesi’ne katılım bekliyorum”

Projesiçin talep formu doldurmak yeterli olacak. Altındağ’ın her mahallesinde bulunan Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri’nden alınacak talep formlarını apartman yöneticileri doldurarak yine merkezlere ulaştıracak. Ağaç dikimi Kasım ayında sürdürülecek, bahar aylarında devam edecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Altındağ Belediyesi yol açma çalışmalarını sürdürüyor