Ankara’nın Altındağ Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları çerçevesinde 5 mahalleye, Acil Sağlık Hizmet İstasyonu açacak.

Altındağ Belediyesi, sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürüyor. Belediye, Alemdağ, Gülpınar, Karapürçek, Karacaören ve Siteler Kavaklı Meydanına 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu açacak. İstasyonlar ile Altındağlılar acil durumlarda da çok daha hızlı sağlık hizmetlerine kavuşacak. Haftanın 7 günü 24 saat çalışacak olan 5 adet 112 Acil Servis İstasyonu ile Altındağlılar’ın sağlığı emin ellerde olacak. İki ambulansın rahatlıkla sığacağı 250 metrekarelik alana yapılacak Acil Sağlık Hizmet İstasyonlarında ilaç deposu, personel odası, koordinasyon odası, hasta yakınlarına ayrılan dinlenme odası, çalışma ve eğitim odası, tıbbi ve evsel atık bölümleri yer alacak.

“Zaman kaybı en aza indirilecek”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, acil durumlarda hastaların hayata tutunmasında önemli bir rol oynayacak 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonları’nın gerek görülmesi halinde sayılarının arttırılabileceğini söyledi. Tiryaki, “Sağlıkta ilk müdahale çok önemli. Bu tesisler sayesinde zaman kaybı en aza inecek. Ayrıca acil durumlarda sağlık görevlileri ulaşım sorunu yaşamayacak. Böylece hasta ya da yaralı en kısa yoldan tedavi altına alınacak. 5 farklı mahallede açacağımız bu tesisler Sağlık Bakanlığı’na devredilecek. Alemdağ, Karapürçek ve Siteler Kavaklı Meydanı Acil Sağlık İstasyonları yakında bitecek ve açılışları gerçekleştirilecek. Gülpınar Mahallesi’nde sağlık İstasyonunun yapımına önümüzdeki günlerde başlayacağız. Karacaören Mahallesi’nde ise Temmuz ayında ilk temel atılacak. İnşaatları yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Malatya'da 'Yaşlı Destek Programı' hayata geçiyor