İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Başkanlığına seçildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasıyla boşalan Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığı’na İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal seçildi. Harbiye’deki Hyatt Otel’de gerçekleştirilen Marmara Belediyeleri Birliği Olağanüstü Genel Kurulu şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Başkanı ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın olağanüstü genel kurulun tek gündemle toplandığını ve tek aday Mevlüt Uysal’la seçime gidildiğini açıklamasının ardından oy verme işlemi başladı. Yapılan gizli oylama sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Marmara Belediyeler Birliği’nin de başkanı oldu.

“İnşallah mahçup olmayız”

Sonucun açıklanmasının ardından kürsüye çıkarak teşekkür konuşması yapan Başkan Uysal, “Sahsıma güvenip, beni buraya layık görüp, oy verip seçen meclis üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah birliğimiz demokrasi adına Türkiye’de iyi bir örnek olur” dedi.

Uysal, Marmara Belediyeler Birliği’nin 44 yıllık geçmişsinde 15. Başkan olma görevinin kendisine verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Uysal, “İnşallah biz de burada görevimizi layıkıyla yaparız. Sizlere mahcup olmayız. Geçmişte başkan olarak görev yapan herkese teşekkür ediyorum. Tabi hepimiz belediyeciyiz. Burada bulunanlar başkan olarak, meclis üyeleri olarak belediyeci. Belde belediyesi olsa da ilçe belediyesi olsa da il belediyesi olsa da büyükşehir olsa da çok fark etmiyor. Belediyeciliğin sorunlarını hep beraber biliyoruz. Burada birlik olarak bu sorunlara bir nebze bir katkımız olabilir mi, çözüm adına bir adımımız olabilir mi bunları tartışacağız. Bunlar adına bir faaliyet yapılacak, geçmişte yapıldığı gibi” diye konuştu.

Önümüzdeki dönemde “ortak muhakkak çözelim” denilen sorunları çözmek için kollarını sıvayacaklarını belirten Başkan Uysal, “Ben şuna inanıyorum, evet belediyeciyiz. Sorunları biliyoruz. Belediyeler olarak bir araya geldiğimiz zaman ortak sorunlarımız var bunları da biliyoruz. Herhangi bir siyasi parti gözetmeden hep beraber bir araya geldiğimiz zaman muhakkak çözelim diyeceğimiz sorunlarımız var bunları da biliyoruz. Marmara Denizi de bunlardan bir tanesi. Önümüzdeki süreçte önce ortak muhakkak çözelim dediğimiz sorunlardan başlayacağız ve ardında da diğer sorunları çözme adına birlikte hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Marmara Denizi, İstanbul'da masaya yatırıldı