İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yeni Başkanı Mevlüt Uysal seçim sonrası ilk konuşmasını yaparak, “İnşallah Allah bizi İstanbul halkına mahcup etmez” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yeni Başkanı Mevlüt Uysal, açıklamalarda bulundu. Uysal, “Meclis üyelerimiz 3 tur burada kaldılar. Sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu seçimde şahsımı büyükşehir belediye başkanı yaptınız. Dünya şehri olan İstanbul adına bölgemiz adına hayırlı olsun diyorum. Şahsım adına da inşallah hayırlısı olur. Genel başkanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılında burada başkanlığa başladı belediyecilikte bir çığır açtı. Burada şu anda İstanbul’da dünyadan gelenler diğer ülkelerden gelenler güzel bir İstanbul’da bahsediyorsa onun eseri diyorum kendisine şükranlarımı saygılarımı sunuyorum” dedi.

“Kadir Topbaş’ın katkı sunacağını düşünüyorum”

Uysal, Kadir Topbaş büyükşehir başkanlığından istifa etse bile ihtiyaçları olduğunda İstanbul’a hizmet etmede kendilerine katkı sunacağını düşündüklerini belirtti. Uysal, “Bu şehir müjdelenmiş bir ve kadim bir şehir. Doğunun batının farklı kültürlerin buluştuğu bir şehirdir. İnşallah önümüzde 2019’a kadar bu az zamanda bu şehrin kültürlerin buluşma şehri olarak devam etmesine hep beraber sahip çıkacağız ve güzel işler yapacağız diye düşünüyorum. Yine bugün seçimi yaptık diyorum ki Bismillah diyelim başlayalım. Başta yaptığım konuşmamda az konuşup çok iş yapacağız dedim. İnşallah Allah bizi İstanbul halkına mahcup etmez” diye konuştu.

“Başkanlık mührünü aldı”

Uysal, düzenlenen törende İstanbul Büyükşehir Belediyesi Birinci Başkanvekili Ahmet Selamet’ten başkanlık mührünü alarak, görevine başladı.

Topbaş Uysal’ı tebrik etti

Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Mevlüt Uysal’ı sosyal medyadan paylaştığı mesajla tebrik etti. Kadir Topbaş, Mevlüt Uysal’ı sosyal medya üzerinden attığı tweet ile tebrik etti. Topbaş, paylaştığı mesajda, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Sn. Mevlüt Uysal kardeşimi tebrik eder, yeni görevinde başarılar dilerim” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Uludağ'daki sahipsiz hayvanlara yardım eli

Mevlüt Uysal kimdir?

Mevlüt Uysal 1966 yılında Antalya Alanya’da dünyaya geldi. İlk ve orta okulu Antalya’da tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Uysal, serbest avukatlığın yanı sıra aktif siyasetle de uğraştı. AK Parti’nin Küçükçekmece İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı oldu. 2009 yılında Başakşehir ve Bahçeşehir’in birleşerek ilçe olması üzerine 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Başakşehir Belediye Başkanı seçildi. 2014 Yerel Seçimleri’nde ikinci kez Başakşehir Belediye başkanlığı koltuğuna oturdu. Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır.

Facebook Yorumları