Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Büyükerşen'i aradı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Büyükerşen’i aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Eskişehir Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i arayarak, saldırı ile ilgili geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirtti.

Belediye Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yazılı açıklamada yapıldı. Açıklamada, görüşme ile ilgili bilgilere yer verildi. Açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme sırasında Başkan Büyükerşen’den saldırı ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Başkan Büyükerşen, Sayın Cumhurbaşkanı’na şehirlerde yaşanan mafyalaşma ve çeteleşmenin nedenleri ve mevcut yasal düzenlemelerdeki bazı boşluklar hakkında detaylı bilgi arz etti. Büyükerşen, konunun sadece Eskişehir ile sınırlı tutulmaması gerektiğini belirtti. Büyükerşen, şehirlerde gerek hükümet, gerek yerel yönetimlerin yapmış olduğu yatırımlarla oluşan rantların, kamu yararı yerine, yasal boşlukları fırsat bilen ve adı kanun dışı çeşitli işlerle anılan grupların eline geçtiğini anlattı. Büyükerşen, bu durumun da şehirlerde başta huzur ve güvenlik olmak üzere ciddi sorunlara yol açtığını aktardı. Sayın Cumhurbaşkanı, Büyükerşen’den bu konudaki görüş ve düşüncelerini bir rapor halinde kendisine iletmesini istedi.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla