Ana SayfaGündemBaşkan Kerim Yılmaz, makam aracı için kurban kestirdi

Başkan Kerim Yılmaz, makam aracı için kurban kestirdi

Zonguldak’ın Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, yeni makam aracı için kurban kestirdi. Kesim öncesi hayvanın üzerine aracın plakası yazıldı.

Kozlu’da geçen Şubat ayında lenfoma kanserinden hayatını kaybeden Belediye Başkanı AK Partli Ertan Şahin’in yerine Belediye Meclisi’nde AK Partili üye Kerim Yılmaz, Başkan seçildi. Başkan Yılmaz, 2011 model marka aracın yerine piyasa değeri yaklaşık 530 bin TL olan olan makam aracı aldı. Belediye Başkanı Yılmaz, yeni makam aracı için belediye garajında kurban kestirdi.

Hayvanın üzerine plaka yazdı

Kesim öncesi kurbanlık koçun üzerine kırmızı boya ile makam aracının ’67 AH 010′ olan plakası yazıldı. Başkan Yılmaz’ın, kurbanlık hayvanın yanında kasap ile birlikte çektirdiği fotoğraf, belediyenin sosyal medya hesabında paylaşıldı. Fotoğrafa, “Başkanımız sayın Kerim Yılmaz kaza ve belaların defi için, kötülüklerin şerrinden kurtulmak için hayırlara vesile olması için Kozlu ve Kozlu Belediye personeli için kurban kestirdi. Rabbim niyetlerimizi kabul etsin” yazıldı.

“Eski araç çok yıpranmıştı”

Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, eski makam aracının 2011 model olduğunu, çok yıprandığını ve Ankara’ya giderken yolda dahi kaldıklarını söyleyerek, “Kötüydü demiyorum, çok kötüydü diyorum. Son 1 yılda büyük masraf yaptık. Bir hayli hırpalanmıştı. Biz bu aracı 211 bin liraya aldık. Faturası belediyede mevcut. İddia edildiği gibi 500 bin liralara almadık. Vergi indirimi oluyor” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla