Bursa’nın Yıldırım ilçesinde eğitim standardı, belediyenin yaptığı çalışmalarla yükseliyor. Belediye, her 5 mahalleye 1 kreş hedefini tutturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yıldırım Belediyesi, “100 Adımda İdeal Şehir Yıldırım” projesi ile her 5 mahalleye 1 kreş hedefliyor. Belediye, hedefine ulaşma için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 75.Yıl Mahallesi’nde yapımında sona gelinen kreş binasında incelemelerde bulundu. Toplamda bin 300 metrekarelik alanda inşa edilen üç katlı kreş binasında, 5 adet oyun ve etkinlik odası bulunacak. Kreşte, 1 adet uyku odası, 1 adet emekleme odası, 1 adet sağlık odası, iç bahçe, oyun bahçesi ve teras yer alacak.

“Projeleri teker teker hayata geçiriyoruz”

Başkan Edebali, Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak fiziki, sosyal ve kültürel projeleri teker teker hayata geçirdiklerini vurguladı. Edebali, yaptıkları projelerin bir kısmının mutlaka eğitimle alakalı olduğunu dile getirdi.

“Okul öncesi eğitimin önemini biliyoruz”

Yerel yönetimler olarak geleceğin teminatı olan çocukların daha iyi fiziki şartlarda eğitim görmesini arzu ettiklerini belirten Başkan Edebali, “Okullarımızın rehabilite edilmesi, eksikliklerinin tamamlanması, yeni okulların yapılması konularına çok büyük önem veriyoruz. 100 projemiz içerisinde Bursa Yıldırım’a kreş sözleri vermiştik. Şevket Yılmaz Hastanemizin içerisinde yaklaşık 2 bin metre kareye yakın bir kreşi, Millet Mahallemizde büyük bir kreşi, 75.Yıl Mahallemizde de bin 300 metrekarelik bir kreşi bu dönem hayata geçirmiş olacağız ve önümüzdeki zaman diliminde de yeni kreşlerin yapımına devam edeceğiz. Çünkü okul öncesi eğitimin çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında ne kadar önem arzettiğini çok iyi biliyoruz.”

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz