Dünyada en önemli tılsımlardan biridir ilham. Birisine farkında olarak ya da bilmeden küçük bir ilham verdiğinizde bile bütün dünyayı değiştirecek büyüklükte bir etki yaratabilmeniz mümkün.

Her şey dururken, küçücük bir ilhamla dünyayı yeniden harekete geçirecek o cevabı bulmanız mümkün. Dünyada insanın yararına olabilecek ne varsa, hepimizin küçücük bir ilhamla çok büyük bir fikri hayata geçirebilmemiz mümkün.

O zaman birbirimize karşı en önemli sorumluluklarımızdan biri de birbirimize ilham vermek değil mi?

Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’ni bundan 10 yıl önce işte tam da bu sebeple hayata geçirmiştik. Bundan böyle çok daha büyük ve güçlü bir ilham kaynağı oluşturabilmek için, Ödülleri uluslararası statüye taşıdık ve yurt dışından belediyelerin başvurusuna da açtık. Türkiye’den ve dünyanın her yerinden belediye başkanları bir araya gelip birbirlerine daha fazla ilham versin istiyoruz. Bunun yalnızca ülkemiz için değil bütün dünya için çok değerli bir bilgi, deneyim ve düşünce paylaşımı olacağına inanıyoruz.

Bu yıl Yerel Yönetim Zirvesi olarak gerçekleştireceğimiz Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri şimdiye dek çok değerli projelerini göndererek başvurusunu tamamlayan belediye başkanlarına, bu çok değerli heyecanın, paylaşımın ve ilham verme hayalinin bir parçası oldukları için içtenlikle teşekkür ediyorum.

Keyifli okumalar dilerim.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Prof. Dr. Doğan Kuban 100 yıl dinlesek doymayız.