Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan web platformu, vatandaşlara akıllı şehircilik alanında Bursa ile ilgili fikirlerini iletebilme imkanı sunuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi akıllı şehircilik ve belediyecilik çalışmaları kapsamında bilgi teknolojilerini yoğun olarak kullanıyor. Belediye, şehre dair fikri olan herkesin katılımına imkan verecek bir web platformu hazırladı. Platform, ‘akıllı şehircilik’ ile ilgili farkındalık oluşturmak, bu alanda belediyenin mevcut, devam eden ve planlanan projelerinin anlatılması ve önerileri olan vatandaşların katılım sağlaması maksadıyla oluşturuldu. Bursa Büyükşehir Belediyesinin akıllı şehircilik çalışmaları, güçlü altyapısı sayesinde daha güvenli ve hızlı hale geliyor.

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde veri merkezi kuruldu. Merkez uluslararası sertifikaya sahip. Veri merkezi, Bursalılar’a kaliteli ve kesintisiz hizmet sağlayacak bir sistem geliştirdi. Bursa, yaklaşık 600 kilometrelik fiber optik kablo iletişim ağı ile altyapısı en güçlü şehirlerin başında geliyor. Bursa, kurduğu veri merkezine sertifika alan ilk belediye olma özelliğini taşıyor. Bu sertifika doğrultusunda sistem odaları tasarlanarak, sistemin sürdürülebilir ve kesintisiz olması için bu konuda yüzde 99.99 süreklilik sağlayan modern bir sistem oluşturuldu.

Teknolojik yatırımların vatandaş odaklı planlanması ve azami seviyede fayda sağlanması hedefiyle oluşturulan web platformuna http://akillisehir.bursa.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Her gün 11 bin çağrıya cevap verdiler