İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübünün Milli Okçusu Yeşim Bostan, ABD’de de yapılan turnuvada dünya şampiyonu oldu.

2018 Salon Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden İBB’li milli sporcu Yeşim Bostan, Kadınlar Makaralı Yay Kategorisi’nde dünya ikinciliğini elde etti. ABD Yankton’da yapılan şampiyonada milli okçumuz Yeşim Bostan, çeyrek finalde İtalyan Irene Franchini’yi 150-148, yarı finalde de Kanadalı Dawn Groszko’u 148-147 eleyerek finale yükseldi.Finalde Rus sporcusu Natalia Avdeeva ile karşılaşan milli sporcumuz, 145-141 biten maç sonucu şampiyonayı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalyayı boynuna taktı. Şampiyonaya 4 sporcuyla katılan Türkiye, organizasyonu iki gümüş madalya ile tamamladı.

İBB BAŞKANI MEVLÜT UYSAL’DAN TEBRİK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, dünya ikincisi olan Yeşim Bostan’ı kutladı. Başkan Uysal, “2018 Salon Dünya Şampiyonası’nda makaralı yay kadınlar kategorisinde gümüş madalya kazanan İBB’li sporcumuz Yeşim Bostan’ı kutluyorum. Sporcumuzun başarısı bizleri çok sevindirdi ve gururlandırdı. Yeşim Bostan’ı ve İBB Spor Kulübümüzü tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  "Dünya Akıllı Şehirler Kongresi 2018" İstanbul'da başladı