Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara konforlu ve güvenli iletişim sunabilmek için 8 yeni hat oluşturarak, 24 saat kesintisiz ulaşım başlattı.

Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi tarafından toplu taşıma ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar yapıldı. Bu çerçevede, uzun yıllardır uygulanan toplu taşıma güzergah ve hatlarının Mersin’e yeterli gelmediği sonucuna varıldı. Toplu taşıma güzergâh ve hatlarında düzenleme yapılması zorunluluğu ortaya çıktı. Bu zorunluluk doğrultusunda Mersin Üniversitesi ile birlikte bir çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi tarafından, mevcut her hattın yolcu bilgileri, hangi durakta kaç yolcu inip bindiği, yolcuların hangi güzergâhları kullandıkları bilgileri analiz edildi. İhtiyaç doğrultusunda yeni hatlar oluşturulup, bazı hatlarda yeni düzenlemeler yapıldı.

“Bazı hatlar birleştirildi”

Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan çalışmalarda bazı hatlar birleştirildi. Bazı hatlarda yolcu yoğunluğunun dağıtılması amacıyla yeni güzergâhlar oluşturuldu. Tüm hatların revize edildiği çalışmalar kapsamında, yoğun olan güzergâhlar için 8 yeni hat daha ulaşım ağına eklendi.

Mağduriyetler giderilecek

Belediye, il genelinde 65 hatta 210 araç ile toplu taşıma hizmeti verecek. Büyükşehir Belediyesi, MEŞOT içerisindeki firmaların servis hizmeti vermemesinden dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların mağduriyetini giderecek. MEŞOT, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Şehir Hastanesi gibi noktalarda akşam 20:00’dan sonra her 15 dakikada bir hareket eden ve 24 saat ulaşım sağlayacak olan 8 hat oluşturdu.

Uygulanmaya başlanan hat ve güzergâh uygulamasında oluşabilecek aksaklıkların önüne geçebilmek, vatandaşların kullanacakları hatları ve yeni numaralarını öğrenebilmeleri amacıyla “Otobüs Hatları Rehberi” hazırlanarak, otobüslerde dağıtılıyor. Vatandaşlar aynı zamanda Mersin Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfası www.mersin.bel.tr den, 444 2 153 Çağrı Merkezinden, 0324 234 17 18 ve 0324 234 17 19 numaralı Toplu Taşıma Şikâyet Hatlarından güzergâh bilgileri ve toplu taşıma ile ilgili her türlü istek, öneri ve şikâyetlerini iletebilir.

İnceleyin:  Corona Virüsün’den Korunma Yolları Mersin’de Anlatıldı

Belediye, sunduğu bu hizmetle vatandaşlara kesintisiz ulaşım hizmeti sunmaya başladı.

Facebook Yorumları