alinur-aktas
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Türk Hava Yolları (THY) Kargo Pazarlama Başkan Yardımcısı Murat Yalçın Kırca

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile THY arasında yapılan anlaşma çerçevesinde, Bursa’da ikamet edip, memleketlerinde toprağa verilecek cenazeler ücretsiz taşınacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Türk Hava Yolları (THY) arasında önemli bir protokol gerçekleştirildi. Bursa’da vefat edenlerin cenazelerinin uçakla memleketlerine naklini sağlayacak protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile THY Kargo Pazarlama Başkan Yardımcısı Murat Yalçın Kırca arasında İstanbul’da imzalandı. Başkan Aktaş, yapılan anlaşma ile Bursa’da ikamet edip de memleketlerinde toprağa verilmek isteyenlerin cenazelerinin uçak ile ücretsiz taşınacağını açıkladı.

Aktaş, protokol kapsamında cenaze sahibi 4 kişinin de yüzde 25’lik bir indirimle seyahat edeceğini vurguladı. Aktaş, “Hayat anında olduğu kadar ölüm anında da en kaliteli, sağlıklı hizmeti vermek adına hayırlı bir protokolü resmi çerçeve altına aldık. Büyükşehir Belediyesi olarak insanlarımızın yanındayız” dedi.

43 ayrı şehre hızlı ulaşım

Aktaş, Bursa’nın, Türkiye’nin 80 ilinden vatandaşların ikamet ettiği bir çiçek bahçesi niteliğinde olduğunu belirtti. Aktaş, bazı insanların cenazelerini doğum yerlerinde defnetmek istediğini ifade etti. Aktaş, ilgili konuda bugüne dek kara yolu taşımacılığıyla hizmet verdiklerini ve böylece ciddi anlamda araç, yakıt ve personel sarfında bulunduklarını söyledi. Aktaş, uzak mesafelerde ciddi sıkıntılar yaşadıklarını anlattı. Aktaş, THY Kargo birimiyle cenazelerin, memleketlerine uçakla gönderilmesi ve yaşanılan sıkıntıların giderilmesi noktasında çok hayırlı bir protokol imzaladıklarını kaydetti. Başkan Aktaş, “Allah herkese sağlıklı uzun ömür nasip etsin ama ölüm de hayatın bir gerçeği. İnsanlarımızın bu zor zamanlarında sağlıklı şekilde hava yolu taşımacılığıyla 43 ayrı şehre ulaşımıyla ilgili bir protokol imzaladık. Protokol kapsamında cenazelerimiz bizim için en yakın lokasyonlar olan Yenişehir, Sabiha Gökçen ve Atatürk hava alanlarına belediyemiz tarafından getirilecek. Havaalanlarından da memleketlerine gönderilecekler” diye konuştu.

İnceleyin:  Etiyopyalı atlet İstanbul'da en iyi Yarı Maraton derecesi elde etti

“Faydalı hizmet sağlamış olacağız”

THY Kargo Pazarlama Başkan Yardımcısı Murat Yalçın Kırca ise cenazeleri en kısa yoldan memleketlerine ulaştırma adına protokolü imzaladıklarını kaydetti. Bunun aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu kaydeden Kırca, “Hayırlı olsun. Allah vatandaşlarımıza sağlıklı ömürler versin. Protokol çerçevesinde vatandaşlarımıza daha faydalı bir hizmet sağlamış olacağız” diye konuştu.

Facebook Yorumları